Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nép temperamentuma jön...

Melyik nép temperamentuma jön be neked, és miért?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 22:26
 1/4 anonim válasza:
A spanyoloké. Olyan tüzes nép.:P
2011. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
A japánok! Igaz, vannak dolgaik, amik nem szimpatikusak, de a tisztelettudás és becsületesség nagyon tetszik nekem, szembeállítva Magyarországgal..
2011. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennek a megválaszolásához több száz helyen kellene egyenként néhány évet élni. Ilyen tapasztalat híján az ember feje csak sztereotípiákkal van tele, pl. hogy az olaszok és spanyolok "tüzesek" (ami már ott bukik, hogy mindkét országon belül óriási regionális különbségek vannak, nem beszélve a két ország közötti különbségekről), vagy a németek "rendszeretőek" (ez is régiófüggő, ráadásul mindenki mást ért renden: a németek azt, hogy az utcákon egy cigarettacsikk se legyen eldobva, de közben nincs rend a fejükben, ami szerintem fontosabb lenne).


Nekem a kevés alapján, amit tudok róluk, a franciák a legszimpatikusabbak, mert nem "túl" déliek és nem is "túl" északiak. Ugyanez igaz az angolokra, bár a franciáktól erősen különböznek. Érdekes esetet alkotnak még a spanyolok és a tőlük erősen különböző portugálok.


Üzletfélben vagy éppen főnökben viszont a finn, svéd, dán stb. részesítendő előnyben.

2011. júl. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csecsen.
2011. júl. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!