Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor fogják fel végre az...

Mikor fogják fel végre az emberek hogy a "fiatalember" megszólítás a nőkre is vonatkozik, ha a nő is fiatal és a nő is ember?

Figyelt kérdés
A TV-ben hallottam párszor hogy a nőt is fiatalembernek szólították, de ez ritka, az emberek nincsenek tudatában a szavak jelentésének. Ha a nő fiatal és ember -márpedig ember mert az emberi fajhoz tartozik-, akkor fiatalember.

2013. aug. 15. 10:21
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Én csak azt mondom, hogy a nő is ember. Nem tiltakozok, nem sztrájkolok, ez az igazság. A nő az emberi fajhoz tartozik. Az hogy most a férfiak a régi időkben csak magukra mondták hogy ember és ez még sajnos mindig a köztudatban van, ez más kérdés. De a még a nő ember. Az emberi faj nőnemű lénye. Az emberi faj két nemből áll: férfiből és nőből.


Ha a nő tegyük fel külön faj lenne, például legyen asszony faj, akkor az asszony faj és az ember faj keresztezéséből asszonyember faj lenne az utód függetlenül attól hogy lány vagy fiú lenne az utód. De ez nincs így, és akár mennyire is szeretnék egyesek hogy így legyen, attól a nő ember marad és soha nem lesz másik faj és soha nem is volt. Hívhatják bárminek a nőt, az akkor is ember marad, tetszik nem tetszik, ez van.

2013. aug. 15. 20:37
 12/34 anonim ***** válasza:

Kedves Fiatalember!

Örülök,hogy Ön még nem tudja nemi identitásom.

Sajnos,nekem van és ezért ne diszkrimináljon,ha így szólítom:

Kedves Hölgyem(Vagy Uram,ha homo az illetettő).Mások vagyunk,ennek nem csak előnyeit,hátrányait is viselni kell.

Kérdése azt veti fel,hogy NŐ(Nagybetűvel).Mi a baja nemi identitásával?

Attól szép,hogy mások vagyunk,párom is így látja(nő)és van egy csodálatosan nevető fiunk.De ő ésszerűbbdolgokon gondolkodik!!!

2013. aug. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Szerintem az emberi méltóság is ésszerű dolog. Büntetőtörvénykönyv előírja, hogy senkinek a méltóságában nem lehet belegázolni. Nem különböztethetjük meg az embereket bőrük, nemük, faji hovatartozásuk miatt! Ez nagyon komoly dolog!
2013. aug. 16. 08:11
 14/34 A kérdező kommentje:
Lehet hogy téged ez nem érdekel, de ha itt rasszista mondatokat írsz azt bünteti a törvény, akár érdekes ez számodra akár nem. A nő ember, és ez az emberi méltóságának egy részét képzi. Most ez téged nem érdekel mert férfi vagy, de ha nő lennél érdekelne a méltóságod.
2013. aug. 16. 08:15
 15/34 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fiatalember. Én fiatal ember vagyok.
2013. aug. 16. 08:17
 16/34 anonim ***** válasza:
Lehet hogy fiatal vagy, lehet hogy nő vagy, de "fiatalember" nem lehetsz. Az csak férfi lehet. Törődj bele.
2013. aug. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Azért elég idegesítő hogy a nőnemű embereket nem veszik egyenrangúnak. Utálom is, hogy nő vagyok. Ennek csak hátránya van. Pl.: ez a megkülönböztetés.
2013. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
86%

Tudod kedves kérdező.én fiatal is vagyok, ember is vagyok, ráadásul nő is vagyok, de ha engem valaki "lefiatalemberezne", bizony megsértődnék rajta, pedig nem vagyok asszonyállat, és maradinak sem érzem magam. A fiatal ember szókapcsolat meg a hétköznapi szóhasználatban szerintem elég ritkán állná meg a helyét.

Például: Állnak az utcán 5-en, ha csak nők, akkor azt mondom, ott áll 5 fatal lány/nő. Ha férfi mind, akkor pedig azt mondom, ott áll 5 fiatal fiú/férfi. Amennyiben vegyesen álldogálnak férfiak és nők is, akkor vagy úgy mondom, hogy áll ott 5 fiatal, vagy pedig úgy, hogy áll ott 5 ember. Eszembe nem jutna azt mondani, hogy 5 fiatal ember áll ott.

Már bocs, de a kutyádra sem azt mondod, hogy beagle kutya, hanem vagy azt, hogy beagle, vagy azt, hogy kutya.

Nőként, és bizonyos értelemben feministaként (szavazati jog, egyenlő kereset azonos munkáért, ugyanazon emberi jogok) is azt mondom, hogy kicsit túlzásba esel. Miért kell mindig belemagyarázni abba a szerencsétlen Mariba a gyereket? Miért kell ott is feszültséget/problémát szítani és keresni, ahol nincs?

2013. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Vigyázzatok mit írtok mert a nemi és faji megkülönböztetést a törvény szigorúan bünteti!
2013. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Hogyhogy bünteti?

Akkor ezután a férfi mosdóba járnak a lányok is?

Női bokszolók és súlyemelők már vannak, lehetnek bányászok, lakatosok is, miért ne, csak semmi megkülönböztetés, még a sportban is el kell törölni, mert nem igazságos.

Legyen mindenki egyforma, miért ne lehetne egy nő kazánkovács, vagy rohamrendőr? Fiatal és öreg ember, ezt a megszólítást ezentúl ki kell terjeszteni rájuk is, mert valóban megérdemlik. Női szemetest is akarok látni, mert igazán disznóság, hogy csak a férfiak lehetnek kukások.

Csak semmi diszkrimináció, ember a nő is, fiatal, vagy öreg, kétségtelen, legyünk hát következetesek.

2013. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!