Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hangoztaják mindenhol,...

Miért hangoztaják mindenhol, hogy a menstruáció/menstruálás már senkinek sem furcsa/ciki?

Figyelt kérdés
Mikor ez nem épp így van. Az én tapasztalatom, hogy a férfiak még mindig kellemetlenül érzik magukat ha szóba kerül és az egyik eset meg különösen azt bizonyítja, hogy nem épp semleges nekik a téma. Az egyik üzletben egy asszony több csomag egészségügyi betéttel a bevásárlókocsijával igyekezett a kasszához. Erre egy pali leszólítja azzal, hogy "te aztán jól felfegyverkeztél!" és aztán nagy röhögés a férfitársaságban. Ezek szerint még mindig nem tartunk ott, mint mondjuk a fogkrémmel, azért nem szól be senki.
2013. aug. 15. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A beszòlòsak voltak a majmok.
2013. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem tartunk ott egyáltalán. Nekem ilyenkor viszket a tenyerem és a szám széle is, szívesen beszólnék én is valamit borotválkozás-ügyben. Mondjuk, hogy Isten nem véletlenül teremtette ilyen szőrösre a férfit, hiszen egy nagy majom, amelyik meg nem szőrös, az inkább lány, mint fiú.
2013. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És azt még nem tettem hozzá, hogy olyan 40-es nőnek szóltak be olyan 30-as palik...szégyen
2013. aug. 15. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Elég durva. Hihetelen, micsoda bunkók vannak manapság. De nem is csodálkozom, mert Magyarországon még mindig hátrább kullognak a nők azon a bizonyos langlétrán a férfiak mögött...

Jól megírták a lényeget a fentebb hozzászólók.

2013. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Annál már csak az bunkóbb, amikor egyes nők idegen férfiak előtt fennhangon (mozi előcsarnokában) ecsetelik a menstruációjuk részleteit. Ezzel próbálják bizonyítani, hogy ők bizony egyenjogúak... Mondanom sem kell, már a kinézetük elárulja, hogy itt nem csak a nőiesség hiányáról van szó...
2013. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát ezek a palik bármi másra is beszóltak volna. Kíváncsi vagyok, milyen poénkodás lett volna, ha a nő a tzatzikihez vagy salátához vásárolt volna jó pár kígyóuborkát...

Ezzel a nem furcsa dumával kapcsolatban az az érzésem, hogy a hülye ciklkíróknak, reklámszakembereknek fogalmuk nincs, hogy nyissanak meg egy cikket, reklámot, hirdetést a menzesszel kapcsolatban, és ez olyan trendinek tűnik. Az igaz, hogy nem olyan tabutéma, és jóval többet is tudunk róla, mint x évvel ezelőtt, de hogy nem furcsa... ezt el kellene magyarázni annak a 12-13 éves lánynak, aki nem mer az anyjának szólni, vagy az apja neveli, vagy az anyja egyszerűen sz.rik abba bele, hogy rendes felvilágosítást adjon a lányának... vagy amikor a lányok hülyébbje cikizi a másikat tornaórán, hogy hihi, öltözködés közben láttam, hogy betét van rajtaaaaaaaaad!

2013. aug. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!