Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étteremben végig egy csaj...

Étteremben végig egy csaj pincér jött ki, felvette s rendelést, kihozta az italt kaját, de a számlával egy pasi jött ki, így a borravaló is oda ment. Ez így nem igazságtalan?

Figyelt kérdés
Gondoltam még arra, hogy itt bedobják a közösbe és a nap végén fifti-fifti alapon elfelezik, de ha nem ez a helyzet, akkor a pasi rakta zsebre, amit a csajnak szántunk? Mert azt meg nem mondhatjuk, hogy bocsi, de a borravalót nem neked adjuk! De a mi asztalunknál tényleg végig a csak volt ott.

2013. aug. 20. 19:02
 1/7 A kérdező kommentje:
*csaj
2013. aug. 20. 19:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert ott külön van fizetős pincér. És ne is álmodj arról, hogy ami borravalót adsz, az annál is marad, akinek adod. A lányom is vendéglátós. Pár éve elterjedt "divat" beszedni a borravalót is , és a főnök szépen elosztja . Elsőnek magának, aztán az üzletvezetőnek és így tovább, az egész bagázsnak.
2013. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezért tisztességesebb ott, ahol az étlapra rá van írva:

Áraink a borravalót is tartalmazzák !

2013. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

ahol en dolgoztam ott is igy volt :D titokban add oda a pincerednek en is mindig igy kaptam de ha meglatjak le kell adni...


utolso nem tisztesseges mert ha nem voltal megelegedve es nem akarsz borravalot adni akkor milesz? nem mondhatod h vonjanak le 5-10%-ot ezert

2013. aug. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez a pasi ki volt, de ismerek olyan helyet, ahol a tulaj megy ki, lehet, ő volt. Ezt elég gerinctelenségnek tartom, mert marhára nem igazságos, főleg ha van olyan pincér is, aki a lelkét kiteszi, és van olyan is, aki oda se bagóz a vendégekre, csak cigizik és káromkodik. És ez csak az az eset, amikor arányosan osztják el. És ha azt is belevesszük, hogy sok tulaj annyira kapzsi, hogy a pincérek által keményen megkeresett borravalóból is csak egy igen csekély részét adja oda azoknak, akik megdolgoztak érte, mert inkább ő maga tartja meg...
2013. aug. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A borravalót valószínű, hogy nem a lány kapja meg, vagy ha kap, akkor is csak egy részét.

Sok helyen sajnos a felszolgálók a borravalóból semmit sem kapnak, még ha ők fizettetnek is le kell adni. (ezt saját tapasztalatból tudom) :S

2013. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kezdő pincér vagyok így még nem fizettethetek elmondom velem mi szokott lenni. Sokszor kapnák csak én ilyen 500-2000Ft-os borravalót ami persze a főpincér elrak és 2 ember közt ossza el az a kettő aki fizettethet már, így én nem kapok semmit belőle pedig nem kevés szokott bejönni naponta, így ha tehetem akkor az asztalon hagyott borravalót elrakom magamnak vagy sokszor volt olyan hogy a vendég mikor mentek kifele a kezembe nyomta a borravalót "mert hogy az engem illet" ezt mondta hozzá múlthéten volt egy 17 fős osztálytalálkozónk amit egyedül csináltam az egészet nekik a számlájuk 107ezer Ft lett amihez azt mondták hogy 10%-ot rakjanak rá erre mi lett, szépen elrakta előttem a borravalót is a főpincér és nem szólt semmit, de legalább 2000Ft-ot adott volna még annak is örültem volna.
2013. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!