Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mért van az hogy a pincéreknek...

Mért van az hogy a pincéreknek "illik" borravalót adni (általában a 10% ot)? Miért kell (illik) a vevőnek külön ezért is fizetni, amikor benne van az árban? És ezért a pincért fizetik is.

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 15:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
30%
Mert kb. kinyalják a seggedet az étteremben.
2011. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%
Kb. ezért kapják a fizetésüket.
2011. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
34%

kapnak fizetést, de le is b@szhatja eléd a tál ételt, gondolom az nem tetszene

meg kell fizetni, hogy udvariasak, illedelmesek, ugrálnak körülötted

2011. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Erről jut eszembe én a pizzafutárnak borravaló adást nem értettem soha. Most azért, mert szia, szia, ennyi lesz, fizetés, szia.
2011. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Ha le is baszhatja ,akkor menjen haza, aztán futkározzon az étellel ott. Itt fizetik őt,ezért kell kedvesnek lennie ,jóformán csak ebből áll a munkája, nem egy nehéz fizikai munka. Minden étteremben úgy van ,hogy első a vevő.
2011. nov. 7. 16:11
 6/35 A kérdező kommentje:
16:08 as igen, ez is ide tartozik ,mi is szoktunk neki adni ,de fogalmam nincs miért...
2011. nov. 7. 16:12
 7/35 anonim ***** válasza:
93%
Ezt én se értem. Ez a munkája,ezért fizetik. Akkor inkább már a szakácsot/cukrászt illetné meg a borravaló,elvégre ő készíti el azt,amit a pincér kihoz. Az meg erős túlzás hogy ott ugrál körülötted... A múltkor a cukrászdában már mi mentünk a pulthoz hogy fizetni szeretnék,mert fél órát vártunk. Megjegyzem: jó ha tizen voltunk a cukrászdában.
2011. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
38%

:D Utolsónak!

Te sem vagy eleresztve illemből.:D A pincérnek szólni kell,ha fizetni szeretnél. Felteszed a kezed...

2011. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi ahányszor voltunk étterembe, mindig körbeugráltak minket. Elég volt feléjük pillantanunk és már rohantak, hogy mit szeretnénk, alánk tolták a széket, mindent illedelmesen adtak, udvariasak, nem tolakodóak.
2011. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
96%

És az orvosnak, akinek jobb a fizetése, mint egy pincérnek, minek hálapénz?Hálásak legyünk, mert elvégzi a munkáját úgy, hogy nem vágja a fejünkhöz a receptet?

És ha már a pincér kap borravalót, mert körbeugrált, akkor a bolti eladó miért nem kap?Elvégre ő is köteles körbeugrálni.Persze, a fejedhez is vághatná éppen az árut, ha úri kedve úgy tartja..

Vagy ott vannak az óvónők például, a szülők a valagukat nyalják.Ilyen ajándék meg olyan...A dajka meg nem kap semmit, pedig jobban megérdemelné, mert ő az, aki a kölyköknek mosolyogva kitörli a szaros kis seggét is!

Következtetés, ha azok nem kapnak akik szintúgy megérdemelnék, vagy még jobban, akkor ne kapjon senki sem.Én épp ezért nem szoktam borravalót adni senkinek!

2011. nov. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!