Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pl. Egy étteremben adott...

Pl. Egy étteremben adott borravalót ki kapja? A pincér zsebre vágja, vagy elosztják?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha pl. egy pincér van végig, de amikor fizetek akkor más jön, akkor ő rakja zsebre vagy osztoznak? És a szakács az, hogy menyire elégedett az ember azért nagy részt rajta múlik?

2013. jún. 5. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

borravaló a pincérnek jár.....szakács az szakács...pincér az pincér.....amit az egyén kap borravalónak az zsebre megy.

A nívósabb éttermekben szokás,hogy amikor egy híres mondjuk egy köztiszteletben álló személynek nagyon ízlett az étel, akkor van ,hogy ki hívatja az étel készítőjét,hogy meg dicsérje....

Haa nem így van,nem kérnék le cseszést!!(köszi)

2013. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakács vagyok. A borravalót az teszi zsebre, akinek a kezébe adja a vendég. Ez szinte minden esetben a pincér. Mi a konyhán sosem kaptunk semmit. Esetleg a pincér átadta az üzenetet, hogy:"Nagyon finom volt."

Egyszer az egyik kollégám nagy vidáman mesélte, hogy 1 000 Ft jattot kapott az egyik asztaltól. Én főztem a kaját, de nekem semmi nem járt.

2013. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valahogy sejtettem, hogy így van, pedig ez nagyon nem fair... Most ez hülye kérdése, de nem is "lehet" a szakácsnak adni, mármint szólni, hogy szeretnék vele beszélni vagy küldeni neki a borravaló? bár gondolom kicsi lenne az esély rá, hogy eljut hozzá... Sokszor volt, hogy a pincér egy bunkó volt, de az étel meg nagyon finom, akkor vívódtunk, hogy adjunk vagy ne adjunk...
2013. jún. 10. 10:43
 4/4 anonim válasza:
100%
Ez is csak otthon van így... Én több országban dolgoztam már szakácsként és mindenhol elosztottuk a jattot. De ez szerintem így is korrekt, mivel a szakácson is nagyban múlik, hogy lesz a borravaló. Nyilván, ha nem jó ízű az étel, hideg, vagy sokat kell várni stb, akkor nem fog a vendég adni. De ez fordítva is igaz, hiába kitűnő az étel, de bunkó a pincér...
2013. nov. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!