Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kellene tennem a legjobb...

Mit kellene tennem a legjobb barátomért? Úgyérzem mintha baj lenne, hogy segithetek rajta?

Figyelt kérdés
lassan 5 éve hatalmas barátságban vagyunk. 7.es általános iskolásként kezdtem vele jobban összejönni és jól elleni. Folyton röhögtünk meg ment a hülyülés. Szinte hogy egymásnak voltunk barátok, mivel nekem is alig voltak barátaim akikre lehetett számitani, meg neki is. A lényeg az, hogy 1. középiskola után furcsa módon elkezdett furcsa módon változni. Akik kedvelték egyre jobban kezdik megutálni, csak hogy szinte én maradtam neki de még énnekem is kezdenek bajaim lenni vele. Lényeg az egészben hogy mikor elmegyünk társasággal valahova alig beszél, magába van zárkózva és még néha velem sem akar beszélni. Olyan is előfordult hogy 3asban elmentünk egy lány barátunkal együtt és megállás nélkül csak hallgatot, megse szólalt és nem is figyelt ránk. AMintha agykikapcsa lenne. Mikor otthon van nézi a falat és olyan dolgokon szokott néha gondolkodni amiken nem is kellene. Butaságokon (létrehoz magának egy külön világot, amit ő rendez, és folyton butaságokon fondolkodik), 17 éves a gyerek. 1x amikor volt a szülinapja tök rendes volt meg minden, és egyik pillanatról a másikba mintha csak csettintettek volna neki átváltozik a röhögős viccelős formájából csendes megsem szólaló alakká. Mikor 2esben megyünk akkor ÁLTALÁBAN tök rendes, lehet vele beszélgetni, röhögni, tök jófej, megvagyunk egymással. Jön valaki más akkor rögtön hallgat, ránkse néz, elvonúl másmerre tőllünk. Szülei szigorúak, alig engedik el valahova 17 évés létére, plusz hogy nyár van, és hogy hamarossan ujra suli. Sokszor volt amikor barátilag kioktattam hogy jó lenne megválltzonia mert jó ember ő meg sok mindent elérhet, néha próbál is megváltozni hogy beszédesebb legyen, de visszaugrik. Folyton átváltozik, néz egy pontba és gondolkodik valamin. Folyton csak gondolkodik. Jó logikái vannak, jó gyerek, szinte a testvérem, csak tényleg nem tudok mit tenni, a legjobb barátja ként. Terveztem egy psziológus tanácsát kérni, de nem tudom hogy ott mit mondanának? Legelsőnek itt próbálkozok hátha kapok tanácsot. Megakar ő is változni, csak valamiért nem sikerül neki. Mit tegyek? Haggyam a fenébe az egésszet és rendezze életét ahogy jónak látja? Koptassam le? Segitsek? Komolyan nem tudom mi legyen. Remélem kapok rendes és értelmes válaszokat :/
2013. aug. 20. 23:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Erős hangon dumálj vele amikor normális és a szüleivel is beszélhetsz
2013. aug. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!