Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkos lett a párom legjobb...

Öngyilkos lett a párom legjobb barátja, hogyan segíthetek?

Figyelt kérdés
Öngyilkos lett pár napja, és az az ijesztő hogy a párom úgy csinál mintha minden rendben lenne. Pedig tudom hogy nagyon megviseli őt, de mégis olyan közömbösen viselkedik. Mostanában még mondogatta is hogy nagyon elhanyagolja (részben miattam) és ezért szarul érzi magát, tudom hogy lelkiismeret fuldoklás van és szeretnék segíteni de nem tudom hogy kezeljem ezt a helyzetet. Engem is megrázott a hír, de én nem álltam olyan közeli kapcsolatban vele, csak futólag ismeretem. A párom viszont 20 éve a legjobb barátja és, bár mikor megtudta könnyezett, de utána már teljesen közömbösen beszélt a történtekről, mintha csak egy egyszerű hétköznapi eseményt mesélne. Mit tehetnék?
2009. nov. 30. 21:02
1 2
 1/20 Neszivass ***** válasza:
82%
Sok mindent, de a legjobb, ha a semmit választod.
2009. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem te semmit nem tehetsz. Valószínűleg így próbálja feldolgozni a történteket.
2009. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Semmit. Hagyd hogy feldolgozza. Neki valószínű így könnyebb. Úgyis lesz temetés, akkor kijöhetnek a dolgok akkor legyél mellette.
2009. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Hány éves a párod?
2009. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
35 éves, köszönöm az eddigi válaszokat, azért várom még az ötleteket.
2009. nov. 30. 21:13
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg a temetést,addig semmit ne tégy.Én utána próbálnám motiválni a páromat,hogy a hátramaradott családtagokra figyeljen oda,ezzel a barátjának segít(feleség,gyerek,anyuka...)hátha beszél majd róla.
2009. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

A gyásznak vannak szakaszai. Nekem úgy tűnik a párod még tagadásban van. Fel sem fogta, hogy mi történt. Minden szakaszon jó áthaladni. Kb. 1 év alatt lehet feldolgozni a veszteséget. Nem elfelejteni kell, hanem feldolgozni.

A gyászolóknak úgy lehet leginkább segíteni, ha a halottal együtt töltött szép időkről sokat beszélgetsz vele. Meg kell várni, amíg magától beszélni akar.

Keress rá a gyász szakaszaira a neten, sok mindent megtudhatsz még a gyászról, és a veszteségekről, a tárgyvesztésről.

2009. dec. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Azt nevelték belénk hosszú ideje már, hogy kimutatni az érzéseinket gyengeség, főleg, ha férfiak vagyunk. Valószínűleg még fel sem fogta, mi történt, hogy az olyan beidegződések, mint pl. "felhívom, hátha átugrik egy sörre" továbbra is működésbe lépnek majd, csak már nem lesz kit felhívnia... ekkor érzi majd át a veszteséget.


Neked abban kell támogatnod, hogy mindig meghallgatod, ha beszélni szeretne róla. Ezt elég, ha most az elején tisztázod vele, hogy bármikor, amikor úgy érzi, nyugodtan kezdjen bele, ha napközben törne rá, akkor hívjon fel és időt szakítasz rá.


A temetésre mindenképpen menjen el, még akkor is, ha esetleg nem akar, beszéld rá. Voltam hasonló helyzetben, és a búcsúszertartás sokat segített, azt hiszem.

2009. dec. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Sokat beszélünk róla, és ő teljesen higgadtan és érzéketlenül mesél másoknak is a történtekről.

Ami legrosszabb(azon kívül hogy egy ember meghalt) hogy attól félek ráfog menni a kapcsolatunk. Ugyanis az illető nemrég vált el a feleségétől, aki még régebben "kavart" a párommal és csak a terhesége miatt ment hozzá a férjéhez, de tudtom szerint mindig az én páromat akarta. És most elég sokat "gyászolnak" együtt. Szörnyen szégyellem magam mert ez tényleg nem az a helyzet hogy féltékenykedjek, de a páromat egyfolytában hívogatják "beszélgetni" úgy érzem teljesen átveszi a férj és apa szerepet, taxizik nekik, segít intézkedni stb... Így is elég feszélyezett volt a helyzet mert ő szinte beletartozott abba a családba, nagyszülőkkel, testvérekkel, unokatestvérekkel nagyon jóban volt, de mikor összejöttünk eltávolodott tőlük és ezt nem nézték jó szemmel. És úgy érzem most kihasználják ezt a tragédiát hogy "visszaszerezzék". És tudom ez nevetségesen és szánalmasan hangzik, mert egy ember öngyilkos lett és ennél semmi sem lehet fontosabb, de én ezt most nagyon nehezen viselem.

2009. dec. 1. 19:10
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kapcsolatodat veszélyben érzed, akkor bármennyire fáj is, meg kell beszélned a férjeddel. De ne légy féltékeny, csak úgy finoman. A gyászával pedig semmit ne csinálj, ha mesélni akar had tegye, de ne faggasd.
2009. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!