Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehetnek annyira...

Hogyan lehetnek annyira felelőtlenek egyesek, hogy alváskor lusták elnyomni a cigarettát?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kirohanásomért, de itt a városban nemrég történt egy eset, és nagyon felhúztam magam.


60 éves nénike elaludt. Vagy a szájában vagy a kezében volt a cigaretta én nem tudom, de tűz lett miatta, kigyulladt a háza. Az még hagyján, hogy a saját házát leégette (a nő nem sérült meg), de továbbterjedt a tűz a szomszédra (panel) ahol egy 10 éves KISLÁNY AZ ÉDESANYJÁVAL a tűzben lelte a halálát.

Ilyen felelőtlen idióta bagós miatt.


Nem provokálásnak szánom, de komolyan érdekelne, hogy hogyan lehetséges cigarettával elbóbiskolni, elaludni. Mamám, aki 75 éves és aktív dohányos, SOHA nem aludt el cigarettával, ha fáradt, és úgy érzi aludna, vagy pihenne egyet, azonnal elnyomja.


Engem ez az eset azért érintett meg nagyon, mert 2 ártatlan ember halt meg egy idióta felelőtlensége miatt, akinek persze semmi baja sem lett. Most nem azt mondom, h inkább égett volna ő bent, de 2 ember haláláért felelős, és akkor még mentegetőzött (ismerősöm rendőr), hogy de hát véletlen volt, meg ő öreg, hogy képzeli valaki, hogy van ereje alvás mellett elnyomni a bagót.



Hogyan lehetséges ez?


Vagy ezen csak én húzom fel magam? Mit gondoltok a sajnálatos esetről?



2013. aug. 21. 13:00
 1/5 A kérdező kommentje:

Nem egy ilyen esetet olvastam már, de ehhez nem kell öregnek sem lenni.

Miért nem veszi legalább arra valaki a fáradtságot, hogy ha érzi magán, hogy mindjárt elalszik, akkor egyből elnyomja a cigarettát?

2013. aug. 21. 13:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen cigizés közben elalszik. Szóval csak egy kicsit megpihenteti a szemét, arra gondolva, hogy mindjárt szívja tovább, aztán hopp elalszik.
2013. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is borzasztó. Nyilván az álmosság/alvás nem hirtelen következik be... ki olyan hülye, hogy álmosan szívja a cigit? Nem gondol bele ebbe?
2013. aug. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én voltam már olyan fáradt (nem álmos, mert akkor nem gyújtok rá), hogy kiesett a cigi a kezemből, de rögtön fel is vettem a földről, szóval magamnál voltam. Egyszerűen alig éreztem a végtagjaimat, annyira fáradt voltam, és elengedte a kezem.
2013. aug. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt is hasonló volt, de hála istennek senki sem sérült meg. De amit az a 65 éves papa (aki miatt volt a tűz) levágott ott a helyszínen, én nyugodt szívvel felpofoztam volna, plusz a nyelvén nyomtam volna el a cigarettát.

Szintén panel, de elég nagy kár keletkezett az összes szomszédjában (felül, alul, oldalt), erre még neki állt feljebb, kiabált, szidta a szomszédokat is, stb. Hogy az ilyen mit képzel, én nem tudom. Hisz simán meghalhatott volna vagy ő, vagy a szomszédai közül akárki. De őt ez nem érdekli, ő csak a biztosítót akarja, hogy fizessen kártérítést csak neki, meg már gyújtotta is meg a következő cigarettát.


Könnyű mindent a fáradtságra fogni. Ha fáradt vagyok, akkor nem vagyok olyan felelőtlenül hülye, hogy meggyújtok még egy cigit. Rokonéknál is volt ilyen. Bagózik az ágyban, miközben fekszik. Utána csodálkozott, hogy miért gyulladt meg a takaró. És a legeslegszomorúbb dolog az, hogy az ilyenek még abból SEM tanulnak, ha a fél vagy az egész lakásuk odavész a tűzben, amit saját maguknak köszönhetnek. De persze a cigarettát a világért sem hagynák abba/tennék le.

2013. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!