Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért felelőtlenek az emberek?

Miért felelőtlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Értem itt ez alatt, hogy amint látom környezetemben, nagyon sokan tönkre teszik önmaguk, ezen felül közvetlen hozzátartozóik életét. Már ahitel dolgokat nem is említem, mert egy részt meg voltak vezetve az emberek, másrészt mindenki jobbra számított.

Itt értem amiket csak olvasok itt válásokat , sőtt én is benne vagyok. De egy valamire egyetlen nő sem gondol. Mi lessz ha a gyermek apjábal történik vaami. Esetleg valami oknál fogva meghal. Mjad ugye sem gyermektartás, sem apa. Marad magára anyuci a gyermekkel.

Gondolkodott mát itt egyáltalán ezen valaki , főleg a gyermeke sanyukák. Azért valjuk be őszintén. Sok házasság nem mindig a férfi miatt romlik meg. Azért sokszor a nő is tehet róla, sőtt mivel elvették gondolja, most már mindent szabad alapon is tönkre mehet egy házasság.

Talán érdemes lenne nem csak cselekedni, ha nem gondolkodni is.


2012. okt. 3. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert minden ember a tudásának, "éberségének" megfelelően cselekszik. Legtöbbször nem akaratból felelőtlenek, csak egyszerűen erre képesek.
2012. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nagylzs ***** válasza:
Vagy másképp fogalmazva: az akarat és a kitartás hiányából. Sőt, sok embernek azért van gyereke mert szeret szexelni. És nem azért, mert gyereket akart.
2012. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, mikor a semmire bevállalnak 5-10 gyereket, aztán meg mennek az RTL Klubnak nyígni, h nem tudják őket eltartani.
2012. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, a férjem önző minden téren, nem becsül meg sem mint anyát, sem mint nőt, pedig elvégzem az összes házimunkát, rengeteget foglalkozom a kisfiúnkkal, adok a külsőmre és hidd el, nem én nem akarok szexelni. Ha a férjemnek bármilyen problémája volt, mindig meghallgattam, próbáltam neki segíteni, ha nekem volt gondom, ő nagy ívben tett rá. Múltkor például ököllel a karomba vágott egy veszekedés alkalmával, csak mert ideges volt. Na, ezek után kérdezlek én, hogy ki a hibás a házasságunk megromlásáért? Én vagy a férjem?

Hozzáteszem van egy 2 éves gyerekünk, akinek jelen pillanatban itt a legjobb. Mert imádja az apját és nem akarom őket elszakítani egymástól. De amint nagyobb lesz, én pedig el tudok majd helyezkedni dolgozni, mert ugye most gyesen vagyok, ne gondold, hogy sokáig fogok gondolkozni azon, hogy hagyjam-e el.

Szerencsére a veszekedéseink nem a gyerek előtt zajlanak és vele sokat törődünk, közösen is, így ő nem érez semmit az egészből, mert ha éppen nem ideges, akkor normálisan is tud hozzám szólni.

És mi lesz, ha az apa meghal? Miért, ha együtt vannak, élnek boldogan, akkor nem halhat meg az apa? És ugyanúgy egyedül marad az anya a gyerekkel. Mindenesetre én nagyon sok anyát ismerek, aki dolgozik és egyedül neveli a gyerekét apa nélkül. És jól elvannak.

Én olyan családban nőttem fel, amiben évekig szemtanúja voltam apám alkoholizmusának és brutalitásának. És hidd el, jobban örültem volna, ha anyukám fog engem és elmegyünk jó messzire!

2012. okt. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos azért, mert a felelősség vállalása kimaradt a nevelésükből.
2012. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy tanárom mondta: A jó kapcsolat fenntartása MINDENNAPOS HARC. Aki ezt nem tudja elfogadni, szerintem ne vállaljon kapcsolatot, legalábbis komolyat ne. Én férfiként mondom, hogy 100-szor is átgondolnám, ha arra kerülne sor, hogy egyáltalán esküvőt tervezzek, hát még ha gyerekvállalásról van szó. Hiába szeretsz valakit, ha nem tudod megadni a gyereknek a normális élethez való dolgokat, szerintem nem érdemes belevágni.
2012. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon is igazakat írtok. De mi ennek a következméye? Azért , egyszer élünk de sokáig.

Magyarán mondva a válság is tehető erre, a felelőtlenségre.

2012. okt. 3. 20:23
 8/10 nagylzs ***** válasza:

> Nézd, a férjem önző minden téren, nem becsül meg sem mint anyát, sem mint nőt, pedig elvégzem az összes házimunkát, rengeteget foglalkozom a kisfiúnkkal, adok a külsőmre és hidd el, nem én nem akarok szexelni.


Hát nem is te! Hanem ő! Mármint érted... vannak házasságok amik anyagi okokból köttetnek meg. Vannak olyanok is amik szerelemből. Sok más oka is lehet, és akár egyszerre több is van. Namost vannak azok a férfiak és nők akik találnak valakit akivel pl. jó a szex. És nem akarják elveszíteni. Ezért ez is egy fontos motiváció lehet a házasságra. Az volt a kérdésed, hogy miért felelőtlenek. A felelőtlenség egyik formája amikor az ember az érzéseire (saját önző vágyaira!) hallgat, és olyat tesz aminek nem számol a következményeivel. Éppenséggel az önzősége is a felelőtlenség egyik megjelenése lehet. De ennek nem biztos hogy ahhoz van köze, hogy te mit akarsz. Hanem inkább ahhoz, hogy ő mit akar (vagy mit nem).


És abban a kérdésben hogy ő mit akar, a motivációi döntenek. Ha ő egy olyan ember akit főleg a fizikai/biológiai/ösztön területekről érkező energiák motiválnak, akkor ez fogja meghatározni a cselekedeteit is.


Aztán ott vannak azok az emberek, akik főleg szellemi téren "elégülnek ki". Ők sokkal okosabbak műveltebbek és civilizáltabbak, de közöttük is nagyon sok az önző. Csak őket nehezebb megfogni.


Az alap kérdés - hogy miért önzőek az emberek - nagyon jó. Szerintem nem mindenki egyformán önző, de mindenki önző valamennyire. Az hogy Te most túlzottan önzőnek találod a férjedet, az egy sajnálatos dolog. Még ha megtalálnád az okát, az sem segítene rajtad. Mert ezen te nem tudsz változtatni. Ezen csak ő tud. :-(

2012. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nagylzs ***** válasza:
Az is jó kérdés, hogy mostanában lett ilyen, vagy már eredetileg is ilyen volt?
2012. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy valamit akkor sem tudok megérteni. Miért teszik tönkre az életüket egyesek a magukét és másokét , sőtt a jövő nemzedékeét.

Gondolt már itt bele valaki, hogy sokan annyiért pereskednek a válás során, hogy az töredéke annak amit akár Ausztriában egy utcaseprő keres.Nem tudom , ezen elgondolkodott-e már valaki. Vagy tényleg annyira birka nép vagyunk, hogy csak megyünk, mint a birka. Amig egy szinte neve nincs munkás annyit keres , mint itthon, annak töredékeért pereskedők, sőtt féjhez menők.Sőtt a rosszabbik eset a gyerekgyárosok.

Nem tudom , szabad-e ilyet mondani. De idelye lenne gondolkodni.

2012. okt. 4. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!