Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen helyzetekben velem,...

Ilyen helyzetekben velem, vagy a környezetemmel van a gond? Kezdek elbizonytalanodni! (kisregény)

Figyelt kérdés

Kezdem a leges-leges-legelején. 19 éves lány vagyok. Nem az a tipikus csaj, mint a mostani, korombeli lányok. Nem járok el bulizni, nem iszom, nem fekszem le fűvel-fával. Nincs kint a fenekem, mellem a ruháimból, nem veszek fel több centis magassarkút, nincs műkörmöm, iPhone-om, és nem tömik tele a zsebemet pénzzel a szüleim. A jövőmre koncentrálok, igyekszem valóra váltani az álmomat, célomat. Sikeres szeretnék lenni, elérni amit szeretnék és ezért -úgy gondolom- nem keveset teszek.


És a 'lényeg' most következik. Sosem voltam az a 'nagy barátnőzős' típus, nem voltak sosem 'öribari'im. Általánosban csak alsóban volt egy csaj akivel 4 éven keresztül nagyon jóban voltam, aztán felsőben, 8.-ban két csaj, akikkel körülbelül 10.-ig tartottam a kapcsolatot. Hosszadalmas a történet, de lényeg a lényeg, hogy nem nagyon voltam az egyik csajjal egy hullámhosszon (nem kaptam segítséget tőle egy nehéz időszakomban, nem tudtam rá támaszkodni és a végén én voltam a rossz) és a másik barátnőmmel nőtt össze, mert egymás közelébe költöztek. Szóval azóta már nem is állunk szóba egymással (főleg, hogy nem is egy gimibe jártunk).


Van most egy csaj, aki az osztálytársam (5 éves gimi, ne kössetek belém, hogy ennyi évesen gimis vagyok, köszönöm!) és 9.-től jóban vagyunk. Ő elég szoros barátságot kötött 2-3 másik csajjal az osztályból. Velem is jóban van, de nem annyira mint a többiekkel. Ők eljárnak bulizni hetente többször, iszogatnak, együtt járnak színházba, ide-oda. Szinte az egész nyarat együtt töltötték, velem csak véletlenül futottak össze a városban (egyetlen egy megbeszélt időpontunk volt a nyáron).


Az egész pár napja kezdődött. Ősszel lesz a szalagavatónk, és a csajok keresik a ruhákat, stb. Én pedig egyedül intéztem el, mindentől és mindenkitől függetlenül (mint mindent, jobban szeretem egyedül elintézni a dolgaimat). Ők persze együtt csinálták ezt is. A csaj küldött folyamatosan képeket a ruháiról, hogy melyik áll neki jobban, stb. Aztán váratlanul egyik este megjegyezte, hogy 'Nem is mondtad, h már kölcsönöztél keringős ruhát:O' És nagyjából e miatt megharagudott rám a csaj, mert 'Én itt mutogatom neked, h melyik a jobb, te meg nem is mondod.' (mármint a csaj írta nekem)


Kezdem azt érezni, hogy velem van a baj. Miért? Mert a lányos 'barátságaim' ilyen butaságok miatt mennek 'tönkre', mert nem tudok ilyen dolgokhoz 'lealacsonyodni', hogy megsértődök a miatt, mert esetelegesen nem mutattam meg a ruhát (amit amúgy is fog látni rajtam szalagavatón). Nekem nem olyan dolgokról szól az életem, mint a környezetemnek (főleg nem olyan dolgokról, mint az övék, fentebb említettem). Nem akarom sajnáltatni magam, vagy hasonlók, de... Egy hozzám nagyon közel álló barátomhoz az elmúlt hetekben jártam be a kórházba napi szinten, pár hónappal ezelőtt a volt barátomhoz szintén ugyan így, napi szinten jártam be a kórházba. Rá nemsokkal a temetésének a 'szervezésében' segítettem. Éppen családi-és anyagi dolgokkal küzdök meg itthon nap-mint-nap, valamint a jövőmre is koncentrálok és megpróbálok 'talpon maradni'.


Őszintén! Velem van a baj? Mi lenne az okos döntés? Egyáltalán ne is barátkozzak csajokkal?


19l



2013. aug. 23. 13:35
 1/5 anonim válasza:
Nincs veled semmi baj. A lányok elég szeszélyesek, sértődékenyek tudnak lenni ebben a korban. A barátnőd pedig pár nap múlva valószínüleg el fogja felejteni ezt a ruhás incidenst. Te csak viselkedj úgy mit ha misem történt volna. Ha közeledni akar feléd akkor barátkozz vele, ha nem ne erötesd rá magad. Szerintem nagyon jó,hogy komolyan foglalkozol a jövőddel és nem badarságokkal töltöd a szabadidőd. Kitartártást az otthoni dolgokhoz!
2013. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem veled van a baj. Sajnos sok a felületes, komolytalan ember manapság, több, mint a "normális". Próbáld meg felkutatni a normálisakat, és velük barátkozni. A többiekkel pedig tarts fenn egy pozitív, de nem túl mély kapcsolatot, legyetek inkább csak jó ismerősök. Az ilyen emberek komoly barátságra egyszerűen nem alkalmasak (még). Jó esetben idővel benő majd a fejük lágya.
2013. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De van szád, ugye? Amikor a barátnőd rázendített, hogy miért nem mutattad meg a ruhádat, nemtudommi... akkor miért nem csitítoddal le, hogy "ne haragudj, nemrég halt meg egy barátom, otthon sincs minden rendben, számomra most semmi jelentősége a ruhának, megvettem az elsőt és kész"


De én úgy hiszem, hogy a ruha csak az utolsó csepp volt abban a bizonyos pohárban. Egész nyáron kerülöd őket, minden eseményből, minden buliból, minden barátnős programból kimaradsz, végül még ruháért is egyedül surransz el, mindezzel azt közvetítetted a lányok felé, hogy nem szeretsz velük lenni, nem igényled a társaságukat. Úgy hiszem, nem kell neked dönteni semmiben, ezzel a viselkedéseddel el fogsz riasztani magad mellől mindenkit. Senki nem akarja magát ráerőltetni olyasvalakire, aki nem szeretné ezt, te pedig azt éreztetted a lányokkal, hogy sajnálod rájuk pazarolni az idődet.

2013. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem veled van a baj. Csak épp a környezetedben nem találsz olyan lányt, akivel szellemileg egy hullámhosszon lennél. Ez nem ritka jelenség egyébként. És nem is azt jelenti, hogy értelmes lányok nem is léteznek. Mondjuk az egy iszonyat hülye liba lehet, aki ilyenen besértődik, hogy nem mutatja meg a másik a ruháját... bele sem gondol, hogy másnak nem feltétlenül csak ebből áll az élete.
2013. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ●●●● válasza:

Tök jó dolog, hogy nem vagy birka. És most komolyan, az az életükben a legfontosabb dolog, hogy körbemutogatják a ruhát?

Ha szeretnél velük több időt tölteni, akkor tegyél érte, kérdezd meg, mit csinálnak és csatlakozz. Ha viszont nem, mert jobban elvagy így, akkor ne izgasd magad. Te legalább tisztában vagy a céljaiddal és teszel értük, és nem a ruha körbemutatása az életed legnagyobb eseménye.

Tényleg azon múlik, hogy szeretnél-e velük barátkozni, akkor pedig helyre tudod hozni a sértődést és aktívabb társasági életet tudsz élni... vagy nem, mert nem érdekel a társaságuk. De jobb tisztázni az indokokat, ők is meg fogják érteni, hogy nagyobb problémáid is vannak.

2013. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!