Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan udvariatlanok az...

Miért olyan udvariatlanok az emberek a kéregető csövesekkel?

Figyelt kérdés
Ma ülök egy buszmegállóban és a mellettem ülő pasi leordibált egy hajléktalant mert kért pár forintot. Nem tehetnek róla hogy csövesek, az ember rögtön arra gondol hogy egy hülye arkesz.
2013. aug. 24. 23:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, amire te gondolsz az az "alkesz", és nem ártana néhány vessző sem… Én teljesen megértem a melletted ülő haragját, a közlési módját már kevésbé (persze ez attól is függ, hogy az említett hajléktalan menyire erőszakos). A Kelenföldi Pályaudvaron állandóan odajönnek kéregetni, és nem éppen udvariasan reagálnak a nemleges válaszra. Legutóbb például határozottan azt mondtam egy kéregetőnek, hogy nem, erre pimaszkodva visszaszólt, hogy: ”Mi van ba'dmeg? Büszkeségből? Le ne verd az orroddal a csillárt”. Ebben a helyzetben már dühödten mondtam neki, hogy takarodjon a fenébe és (és ezek miatt) már alapesetben előítéletes vagyok velük szemben. Ezek mellett elég naiv gondolat, hogy nem piára költik a koldult pénzt.
2013. aug. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az illetőnek rossz napja volt, vagy a sokadik kéregető aznap és a hócipője tele lett velük.

Az a baj, hogy némelyiknek ha normálisan szólsz, akkor is visszaszól valami ordenárét. Nekünk is volt több kellemetlenségünk miattuk, én már nem is adok aprót sem. Inkább olyannak segítek aki értékeli is és tudom, hogy jó helyre kerül.

2013. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

" Nem tehetnek róla hogy csövesek"


Van néhány aki nem tehet róla (a ritkább eset), de a legtöbb igen. Pl. amikor volt valami tökvakarós-lapáttámasztós állása a régi rendszerben, esténként meg részegen ment haza családot verni. Aztán apucit kirúgták vagy megszűnt a tökvakarós munkája, egy részeges tanulatlan ember nem kellett sehová, de persze a napi kocsmázás és családverés megvolt. Az asszony elvált, a gyerekek kirepültek és senki a családból be nem fogadná, így az utcán kötött ki. Most sajnáljam?

2013. aug. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

"Nem tehetnek róla hogy csövesek"

Mert ki tehet róla? Én?! Mikor fogjátok már fel, hogy mindenki a saját sorsáért felelős? Lehet mutogatni, szidni a kormányt, az országot, mutogatni a gyerekkorra, az exfeleségre, bárkire, csak épp felesleges: ha a sorsodért felelős embert akarod látni, akkor állj a tükör elé!

2013. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Megértem.

Nekem is a tököm tele van amúgy, hogy mindenhol folyamatosan kéregetnek. Egyáltalán hogy gondolják, hogy a kemény munkával megkeresett pénzemet majd csak úgy nekik adom? Miért? Nekem sem adnak vadidegenek csak úgy pénzt.

2013. aug. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mióta laktam huzamosabb ideig a fővárosban már én is megértem. Egyszerűen kilép az ember az utcára és egyből megtalálják. De nem is azért, mert olyan sok van, hanem mert (logikusan) a legforgalmasabb közlekedési csomópontokban héderezik az összes.
2013. aug. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én dolgozom,és tele vagyok munkával,Ő is megtehetné.Ahogy én meg tudok borotválkozni,és még munkásruhában is igényesen kinézni,úgy Ő is megtehetné.Ahogy én nem vagyok izzadtság,pia és bagószagú,úgy Neki sem kéne...

Nagyon rossz fényt vetnek az országra az ilyen emberek.Sajnos a Ratkokorszak,és a szocrendszer által kitermelt keleteurópai prolivilág eredménye még a mai napig is ez a sok csős.

Egyébként ha kapnának mondjuk egy jó munkalahatőséget,azt is két héten belül elcsesznék,és vakarózva nyomulnának vissza az utcára,meg a vizeletszagú aluljárókba.Nehogymááán nekik megmongyáááák,hogy időre kell menni dolgozni,és egy munkadarab hány milliméteres legyen.

Ha valaki sajnálja őket,adjon nekik szállást,meg dolgozzon velük,aztán majd rájön,hogy miért vannak az utcán...

2013. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 rajcziz ***** válasza:
28%

Úgy látom, itt pár ember összetéveszti az okot és az okozatot. Mindezt arra alapozva, hogy a legtöbb munkanélküli alkoholista. Biztos az, hogy azelőtt is azok voltak, hogy az utcára kerültek volna? Gondoljatok csak bele! Kint vagytok az utcán, jön a tél. Szerintetek milyen lehetősége van egy hajléktalannak arra, hogy a mínusz fokokban is melegen tartsa magát? Az alkohol nekem elég kézenfekvő megoldásnak tűnik. Nem elég, hogy felmelegíti őket, még szépen ki is kapcsolja az agyukat, és egy jó időre elfelejthetik minden gondjukat. Szóval mielőtt mocskos alkeszoznánk, érdemes ebbe belegondolni. Ezzel persze nem felmenteni akarom őket. Csupán megpróbálom megérteni, miért olyanok, amilyenek.

Azzal már nem tudok egyetérteni a kérdezővel, hogy "nem tehetnek róla". Igenis, tehetnek. Nem feltétlenül kizárólag a saját hibái miatt van az utcán, de azt is naivitás hinni, hogy önhibáján kívül került az aluljárókba.

Viszont a kérdező által felvetett probléma valós és elég jelentős. Nem is olyan régen volt egy felmérés, mely szerint egy átlag magyarországi sokkal hamarabb segítene egy kóbor kutyán, mint egy hajléktalanon. Nem hiszem, hogy ez lenne az egészséges hozzáállás a társadalom eme rétegéhez.

2013. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

8: Az sem egészséges, hogy összeh.gyozott villamoson kell utaznunk vagy az aluljáróban kerülgetjük a pisis-sz.ros matracaikat. Nem úri nyafkaságból szúrja a szemem, hanem nem egészséges!


Hajléktalanszállóra sokan nem mennek, mert szabályok vannak, nem lehet részegen fetrengeni. Van ismerősöm aki velük dolgozik mint szociális munkás. Hát neki is megváltozott a hozzáállása..

Amúgy meg sokuk akkor is részegeskedő alkoholista volt mielőtt még az utcára került volna, nem véletlen, hogy a családjukból senki nem fogadja be őket, sehová nem mehetnek. Persze, csak piásan lehet az utcán kibírni, de talán nézzük azt, hogy miért kerültek oda. Vannak akik ugyanolyan nehéz sorsúak, mégis küzdenek, mosakodnak ahol tudnak és nem mentek le a saját váladékaikban fetrengő szintre.

2013. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos az, hogy azelőtt is azok voltak, hogy az utcára kerültek volna?"


Sokan közülük igen.

2013. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!