Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesítenek a...

Titeket nem idegesítenek a nagyáruházak parkolóiban kéregetők?

Figyelt kérdés

Nekem már nagyon elegem van belőlük. Szinte nincs olyan alkalom, hogy valaki ne szólítana le pénzt kunyerálva vagy hogy visszavihesse a bevásárlókocsimat. Ez utóbbira már rendszeresítettem a műanyag Tesco-kulcstartót, így tudom mondani, hogy nem pénz van benne.

Én nem adok senkinek pénzt, én is keményen megdolgozom minden egyes forintomért. Az ilyen lejmolók pedig 99%-ban úgyis csak cigire és alkoholra költenék, hiába mondják azt, hogy ételre kell.

Ha vásárlás előtt szólítanak le, akkor attól félek, hogy amiért nem adtam semmit, majd végigkarcolják az autómat, amíg a boltban vagyok.

Egyszóval az ilyesfajta kéregetést én törvényileg büntetném.

Ti mit gondoltok erről?


25/F



2012. nov. 24. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is hányingerem van tőlük. Simán visszatolhatnak egy óra alatt öt kocsit. És mi van? Pont annyit keres, mint egy egyetemista diákmunkával.
2012. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Törvényileg büntetik... Koldulás szabálysértése

2012. évi II. törvény

185. § (1) Aki gyermekkorú személy társaságában koldul, szabálysértést követ el.

(2) Aki közterületen vagy nyilvános helyen, olyan módon koldul, hogy a járókelőket, illetve a nyilvános helyen jelenlévőket pénz átadása céljából leszólítja, továbbá az is, aki házról házra, illetve lakásról lakásra járva kéreget, szabálysértést követ el.

(3)A szabálysértési hatóság, valamint a helyszíni bírságolásra jogosult szerv vagy személy haladéktalanul értesíti az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés tényéről, az érintett gyermek és az elkövető adatairól a gyermek lakóhelye szerint illetékes gyermekjóléti szolgálatot.

(4) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot.


Persze más kérdés, hogy az egésznek nem sok értelme van, úgysem tudják megfizetni a helyszíni vagy a pénzbírságot. Persze attól még a rendőröket ki lehet hívni, hátha az is hatásos.

2012. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Településemen is van egy ilyen farokarc, mindig köszönget meg idiótul. Anyukáját azt. Egy fityinget nem fog kapni. Gusztustalan, undorító csöves aki még veri is magát erre, mert amúgy mobilozik keményen, meg mindennap a görögétteremben ebédel. Koldulásból.
2012. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem, én adok nekik lovét.
2012. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Azért vannak ott,mert lelkiismeretfurdalást akarnak kelteni az emberekben,hogy mennyi felesleges vacakot összevásároltunk már megint,azaz rengeteg kidobnivaló pénzünk van,nekik is juttathatnánk talán egy keveset belőle.Néha adok is.
2012. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én általában ha odajönnek, hogy kajára kell a pénz és épp vettem zsömlét/kiflit felajánlok nekik egyet.

Az érdekes módon sosem szokott kelleni...

2012. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Takumi ***** válasza:
34%
Engem valahogy nemtud zavarni a dolog. Adok max400ft-ot és mindenkinek jobb.
2012. nov. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy tényleg totál idegesítő, nem tudom az ilyeneket sajnálni. Piásak, büdösek, hagyjanak békén. A kocsid miatt ne aggódj, bárki megkarcolhatja, amíg nrm vagy ott.
2012. nov. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon zavarnak. Napi szinten 5-6 leszólít, nem csak akkor, amikor vásárolnék. És még nekik áll feljebb, amikor közlöm velük, hogy munkanélküli vagyok, úgy tartanak el, nem adok pénzt, nem 20 forintot sem...
2012. nov. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
@Takumi: Na igen, de ha minden nap megállít 5-6 ilyen, akkor az nem kis összeg.
2012. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!