Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan ünneplitek ma a Hallowe...

Hogyan ünneplitek ma a Halloween-t? :-) Bulizni mentek vagy csak filmeztek otthon?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 12:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem ünneplem, de ha ünnepelném is, én pillanatnyilag szakdolgozatot írok, így amíg azt nem fejezem be, nincs ilyenekre időm.
2009. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Filmet néztem (pár részt a kedvenc sorozatomból), olvastam, és gyertyát is fogok mindjárt gyújtani:) Semmi buli, azt lehet máskor is.
2009. okt. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
88%
úgybiza. okt31 helovín, nov1 meg halottak napja. amúgy sehogy nem ünneplem. és az is hülye duma h amcsi ünnep így meg úgy, mert mi meg a névnapokat tartjuk meg és azt meg ők fikázhatják. ettől függetlenül észre se vettem, annyira semmit nem csináltam :)
2009. nov. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy. Ők sem ünneplik meg október 23-ák, jogosan, mert az a mi ünnepünk, a Halloween meg az ő ünnepük.
2009. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
57%

Csak egy kis pontosítás a rengeteg globalizált embernek. Amerika egy fos. De ez most legyen mellékes!

Hogy tévedés ne essék:


November 1-je Mindenszentek

És nem helovinn...

November 2-a Halottak Napja


Mindenszentek ünnepén a Diadalmas Egyházat ünnepeljük.

Halottak Napján pedig a Szenvedő Egyházról emlékezünk meg.

Egyáltal nincs itt semmiféle helovini degeneráltság, amikor nyomorékoknak öltözve világító töklámpákkal rohangálnak az utcán a kölkök.


Tessék már tiszteletben tartani legalább azt a kevés ünnepünket, ami van!


Üdv:

XX

2009. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Október 31-e halloween, nem nov.1 meg 2. És te vagy egy nagy szar.
2009. nov. 8. 11:11
 17/19 anonim válasza:
57%

Menjetek már...! Nem kell amerikát majmolni! Vannak nekünk sokkal szebb hagyományaink, azokat kellene előnyben részesíteni!

A Magyar ember (tényleg, van még ilyen?) megemlékezik a halottairól és nem azt ünnepli, hogy elhunytak...

Én momentán a "valentájn" napot is elítélem! Az is egy behozott szutyok!

2009. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Haloween egy kelta ünnep, az amerikaiak csináltak belőle cukros farsangszerű bulimicsodát, de a gyökere attól még kelta. Nálunk más hagyományok vannak, hogy ezt is behozták, az egy más kérdés. De nem mindenki tartja, és ezt tartsd te is meg a lepontozók is tiszteletben. Magyarországon kívül csak a magyarlakta területeken tartják a magyar ünnepeket. Amik nemzetközi ünnepek, az kevés van, ilyen pl. a farsang, ami vízkereszt ünnepétől hamvazószerdáig tart, ezt a világon szinte mindenhol tartják, és mindenhol másféle hagyományokkal, de jelen van, nekem volt szerencsém látni a velencei karnevált. A halloween nem ilyen nemzetközi ünnep, szóval aki ezekben a napokban nem ezt tartja, azt hagyd békében megtartani az általa tiszteletben tartott hagyományokat.

Attól még senki se lesz nálad rosszabb, hogy neki ezek a napok másról szólnak, mint neked, ja, és még valami, Magyarországon nem olyan régen jelent meg a halloween, az én gyerekkoromban még csak az amerikai filmekben láttunk ilyent, pedig az se volt régen, mivel én még csak 25 éves vagyok.

2009. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
40%

Megyünk jelmezbe csokit kunyerálni meg ezt nézzük:

http://www.youtube.com/watch?v=UZCa2iznJok

2010. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!