Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Halloween? Milyen játékok,...

Halloween? Milyen játékok, italok, ételek legyenek?

Figyelt kérdés

Rendezek egy Halloween partyt,de nem tudom hogy még milyen játékok/ételek/italok és egyebek(dekorációk) legyenek:)

Az udvarban rendezem szóval ne a lakásba irjatok dekorációkat:D

Megyünk majd cukorkátkéregetnii is:)

Légyszi irjatok sok-sok ötletet!!

Köszi:)


2011. okt. 28. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
A cukorka kéregetést nagyon meggondolnám! A legtöbb ember ilyenkor a halottaira emlékezik,nem amerikai szokásokat tart.
2011. okt. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Első válaszoló, ott a pont.
2011. okt. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

nem értem miért kell átvenni ezeket a szokásokat??

Halottak napján nem bulizni kéne..

2011. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

November 2-a halottak napja.

Október 30-a halloween. Nem amerikai ünnep, hanem ősi kelta szokásból eredő angolszász-amerikai ünnep. Nem egyenlő a halottak napjával, teljesen más kultúrkör. Oké, hogy fúj Amerika, meg minden szenny onnan jön, de legalább tudjuk, mit beszélünk...

2011. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Az odáig rendbe van hogy tartasz ilyen partyt, De akkor inkább otthon baráti körben csak. Dekorációkat lehet kapni bevásárlóközpontokban, elég jók szoktak, lenni és csinálsz néhány töklámpást, aztán meg is van. A cukorka kéregetést azt inkább hanyagoljátok, ebben igazuk van a válaszolóknak, sokan nem tartanak ilyen dolgokat Magyarországon, mert itt más hagyományok vannak. Én sem tartok ilyen bulikat, oké hogy így meg így vegyük át a kultúrát másoktól, de szerintem semmi értelme, nem tartok külföldi ünnepet ahogyan valentin napot sem.
2011. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pontosabban októbar 31. halloween, elírtam, elnézést.
2011. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
09:53-as vagyok: azzal viszont egyetértek, hogy ne kéregessetek cukorkát. Az emberek nagy része nem érti és nem tartja ezt az ünnepet, keveri a halottak napjával, és a halottak emlékének meggyalázásának gondolja. Erről persze szó sincs, de akkor is így gondolják. Attól függetlenül, hogy ismerem az ünnep hátterét, és ennél fogva nem tartom rossz dolognak, én sem tartom meg, és nem szeretem, ha olyanok tartják, akik csak filmekből ismerik. Teljesen más a kultúra, mindenkinek kissé utána kéne olvasnia, mi is ez, mit ünnepelnek ilyenkor. Nálunk, magyaroknál nem szokás ezt ünnepelni.
2011. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Dekoráció: töklámpás, lámpion, fehér lepedők,pókháló

Étel: süti ujjak, sírkő süti

Ital: boszorkány puncs, meggy lé :D

Játék: felelsz vagy mersz, szellem keresés, gyilkosos játék

A cukor kéreetés jó ötlet szerintem :) De olyan helyre menjetek ahol ismernek..pl rokonokhoz, szülők ismerőséhez, tehát elöbb beszéljétek meg azzal akihez mentek :)

Sok sikert. Remélem jó buli lesz :D ;)

2011. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

az előző válaszolónak:

nagyon köszönöm a válaszodat, nekem nagyon sokat segített! :))))))

2012. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Legyen egy vödör g.ci.
2012. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!