Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kellene köszönnöm a...

Hogyan kellene köszönnöm a régi tanáromnak, aki családi barát is?

Figyelt kérdés

Előbb volt barát, és csak utána lett a tanárom (alsóban), és nem tudom, hogy mit és hogy kéne, mert egyik szemszögből ő a volt tanárom, és nem viselkedhetek/köszönhetek úgy, mintha egy régi barát lenne, másiki szemszögből, pedig családi barát, és nem szoktam nekik "Jó napot!"-tal, vagy "Tiszteletem!"-el köszönni. Mit illik ilyenkor csinálni, kérlek segítsetek!


Köszönöm előre is...



2013. aug. 31. 10:36
 1/2 anonim válasza:

szerintem ez attól függ milyen környezetben vagy.

nekem is van ilyen tapasztalatom. fiatal tanár, kölyök korom óta ismerem, s tegezem. majd gimnáziumban tanárom lett. a suliban, vagy ha osztálytársak körében találkoztam vele, akkor "Jó napot"-tal köszöntem. igazából csak akkor tegeztem, ha a szüleim társaságában találkoztunk. miután nem tanított, azután nem volt probléma, tegeztem továbbra is :)

2013. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Főzős Laci ***** válasza:
Ha meg akarod tényleg adni a tiszteletet,akkor:-Jó napot tanár úr!Vagy :-Jó napot Kovács tanár úr!Ez minden tiszteletet megad!
2013. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!