Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Wellness szállodában kinek és...

Wellness szállodában kinek és mikor kell borravalót adni? Ilyenkor mi a szokás?

Figyelt kérdés

2013. szept. 1. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem senkinek nem kellene borravalót adni, nem azért mert zsugori vagyok, hanem mert ez a munkája.Nekem sem ad senki azért plusz pénz mert elvégzem a munkám...sőt ha többet "teszek" mint a feladatköröm még 1 köszönömöt sem kapok. Amennyiben adni akarsz, szerintem a szállodának van étterem része, adj ott:-) Máshol nem is nagyon tudom elképzelni, hol "kéne" borravalót adni.
2013. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem kell, csak lehet... Mindenhol kártyával fizess, így nincs mód borravalót adni. Így végre levetközzük ezt a szégyenteljes balkáni szokást.
2013. szept. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
A szobaszámhoz írnak mindent...masszázs, uditok. Te csak aláírod,hogy igazold, tényleg te fogyasztottad. Nem kell borravalot adni.
2013. szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Ne adj!! A pénzt hasznos dologra is el tudod költeni, ha már egy ilyen drága dologért fizetsz nehogymár pluszt fizess a SEMMIÉRT. A new york kávéházban már a blokkon rajta volt a 7 százalék borravaló, pofátlanság, ismerősöm mondjuk kifizette.

Ne feledd igazán jó helyeken alap dolog a színvonal és nem kuncsorognak borravalóért! Ha olyan bárba mész ahol kedves a mixer és dobálja az üvegeket nyugodtan adj neki, mert neki nincs a leírásában hogy dobálva kell elkészitenie az italokat, vagy hogy mosolyogjon

2013. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Ugy egeszen pontosan mirol beszeltek? Balkani szokas? Voltal mar Amerikaban? Ott kb. ketszer annyi a borravalo. Lehet, hogy te nem kapsz borravalot, de a fonokod nem is ugy fizet, hogy annyival kevesebbet kapsz, mert "ugyis kapsz borravalot". Ha a New York kavezoban a szamlan rajta van a 7% szervizdij, akkor azt ugyanug ki kell fizetned.
2013. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Tied a pont 5-ös! Épp ezt akartam elmesélni a "balkáni" szokásról! A másik hülyeség, hogy kártyával nem tudsz borravalót adni! Miért nem? Annyit terhelnek a számládra amennyit te engedsz, ha hozzácsapsz egy-két ezrest, akkor annyit. Ez nálunk nem szokás, már csak azért sem, mert így a lóvé a cég/főnök számlájára megy, abból meg vajmi keveset látnak az alkalmazottak.
2013. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Hogy a kérdéshez is hozzászóljak. :-) Én akkor szoktam borravalót adni, ha kp-ben fizetek valamilyen szolgáltatásért. Esetleg a boynak tolsz valamit, ha pl. felcipeli a csomagjaidat. Néha szoktam hagyni a szobában egy kis aprót a takarítóknak távozáskor. (főleg Bulgáriában :-), merazaBalkán :-) )
2013. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
4-es! Drága a hely, de ezt nyertük. Mindössze a gyerek elhelyezését kell kifizetni. De miért írtad, hogy fizetünk a SEMMIÉRT?
2013. szept. 4. 22:52
 9/13 Ali23 válasza:
Borravalót illik adni az étteremben fizetéskor,lehet hagyni aprót a szobában a takarítónak,illetve ha szobaszámlára írnak mindent,akkor a recepción.Itt szépen összefoglalják: [link] a válaszolóknak pedig akik szerint ez egy "balkáni szokás",nekik elmondanám hogy a borravalóval a felszolgálónak,takarítónak stb köszönöd meg a munkáját,természetesen csak akkor ha jól végezte,mert neki ez beletartozik a fizetésébe.
2013. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem adsz, mert ez a munkája? Lehet, hogy ez a munkája, csak éppen te, mint vendég, fogalmad sincs, milyen az, a másik oldalon lenni. Amikor marha sokat dolgozol kevés fizetésért, mert sok helyen nem órabárben, hanem teljesítménybérben számolják el a takarító munkáját, és egy viszonylag rendben otthagyott szobáért ugyanannyit, mint egy disznóólért. És ha csak egy-két euró is, néha jól esik.
2015. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!