Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha bent vagyok egy helyiségben...

Ha bent vagyok egy helyiségben, akkor minden esetben a belépőnek kell előre köszönnie?

Figyelt kérdés
Akkor is, ha idősebb, rangba felettem áll, stb...?
2013. szept. 7. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor is a belépő kell köszönjön. Még ha vezérigazgató is...
2013. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így tudtam.:) Szóval akkor, ha én vagyok bent és nem köszönök mindig előre, akkor nem én vagyok a bunkó, ugye? Mert már kezdem unni, hogy szinte mindig nekem kell annak is előre köszönni, aki bejön.
2013. szept. 7. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, annak kell előre köszönni.

De sajnos ma már egyre kevésbé ismerik az illemszabályokat.

Az én munkahelyemen is van, aki bejön, és se bú, se bá.

2013. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, egy kicsit figyelj oda, a saját érdekedben... Ha pl. bejön a vezérigazgató és nem köszönsz neki, ő viszont azért nem köszön, mert bunkó (pártaktivistaként se tudta az illemet és most 40 év után se tudja) - akkor azért te húzod a rövidet.

Ez kb. olyan, mint amikor elüt egy autó a zebrán. Hiába van neked igazad, te kerülsz a temetőbe...

2013. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is ezért vagyok nagy dilemmában, hogy legközelebb, hogy reagáljak...Oké, hogy nem nekem kellene előbb köszönni, de lehet én húznám a rövidebbet és én lennék a bunkó, ha nem tenném, viszont az is lehet, hogy észbe kapna egy-két ember. Sajnos nem tudom, mi lenne a legjobb...
2013. szept. 7. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű:


neki kellene köszönnie.

Azonban, ha ő ezt nem tudja, vagy bunkó - akkor pár másodperc várakozás után *illik* neked köszönnöd. Addig nézzél rá várakozóan.


Ebből aztán vagy rájön - vagy nem.

2013. szept. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy kivétel van: ha hivatalból neked kell előre köszönnöd.

Ha pl. eladó vagy, pultnál, stb.

2013. szept. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!