Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 40-es nők! Egy fiatalabb...

40-es nők! Egy fiatalabb férfinak hogy kell köszönnie nektek?

Figyelt kérdés

40-es nők! Egy fiatalabb férfinak hogy kell köszönnie nektek?


27 éves srác vagyok, de ha bemegyek valahova (bolt, hivatal, stb) ahol egy 40es éveiben járó nő van mindig tökre zavarba vagyok, hogy hogy köszönjek neki. Egy 40-es éveiben járó nő még nagyon fiatalos, csinos, dekoratív. Mégis tőlem akár 20 évvel is idősebb.

Ha letegezem (Szia!) akkor lehet azt hiszi, hogy tiszteletlen vagyok vele, hogy fiatalabbként és ismeretlenként letegezem.

Ha csókólomot (kezit csókólomot) köszönök, azt lehet úgy veszi mintha idősnek nézném. Mintha már "néninek" tartanám.

Ha jó napotot köszönök. Az meg nekem olyan rideg. Meg nekem egyszer valaki azt mondta jó napotot csak férfiaknak köszönünk.


Hölgyek válaszát várom!


2011. dec. 20. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A Jó napot kívánok megfelelő, a csak Jó napot nem.
2011. dec. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csókolom! Szerintem is a jó napot inkább férfiaknak mondandó, szerintem nőnek így köszönni udvariatlan.
2011. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 40 éves már nő, nem fiatal annyira. Nyugodtan csókolom, kezicsókolom.
2011. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindamellett, hogy a 40-es nő (és férfi) igenis fiatal (nem a plázázó/bulizó középiskolás-korú gyerek a mérce!) - nyugodtan köszöntheted úgy, hogy "Jónapot kívánok", vagy: "Üdvözlöm, asszonyom!". Rögtön jó képet adsz magadról. Üdv.
2011. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismeretlennek a "Jó napot kívánok!" a megfelelő köszönés. Nem vagytok sem puszipajtások, sem régi ismerősök, hogy csókolomozz. Egy idegennel - még ha 40-es nő is az illető - nem kell közvetlennek lenni.
2011. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!