Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy írjak emailt emailt...

Hogy írjak emailt emailt egyetemi tanáromnak akivel tegező viszonyban vagyunk?

Figyelt kérdés
Milyen megszólítás kell?
2013. szept. 13. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
én maradnék a kedves xy megszólításnál. azért mégsem a haverodnak írsz
2013. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves Tanarnö, Tanar Ur, esetleg.
2013. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tegezitek egymást, akkor így kezdd: Kedves XY!

Majd a levél végén: Válaszod előre is köszönöm! Szép napot kívánok: (és a te neved)

2013. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Lehet úgy is, ahogy élőben köszöntöd. Pl. Szia. Én csináltam már így, és soha nem volt vele semmi gond.
2013. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 PHP de kóder! ***** válasza:
csa!
2014. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tegeződsz, nevetséges a tanárurazás, -nőzés. Kedves [keresztnév], és a végén: Üdvözlettel X. Y. Ez udvarias, de nem bratyizós. A "szia" szerintem csak nagyon-nagyon bizalmas, kvázi haveri viszonyban engedhető meg (BME-s gyakvezér, labvezérrel való levelezés során el tudom képzelni, de én a fenti formulával éltem a velük való kommunikációban is.)


Amit ne írj, mert esetleg, nyegle, flegmának hathat:

"Üdv" -- megszólításként (és ennek variánsai).

2015. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!