Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek túllőtt a célon a...

Szerintetek túllőtt a célon a Kaposvári Egyetem, ami az öltözködési szabályokat illeti?

Figyelt kérdés
[link]
2013. okt. 3. 20:56
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
83%

Igen, mint a középkorban. A diákok pénze az jól jön, de azért kussbepofa legyen nekik, mert ők az iskola istenei.


Különösen vicces, hogy egy ilyen noname, negyedvonalbeli iskola találja ezt ki és arra hivatkoznak, hogy Cambridgeben meg Heidelbergben is van hasonló :)

2013. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
90%

Kisit túlzás, de azzal egyetértek, hogy a lányok ne öltözzenek szajhának vagy manökennek.

Régen egyenruha volt a kötelező, és nem háborogtunk érte.

2013. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
Én az SZTE-re jártam, és nekem az a véleményem, ott se ártana egy ilyen szabályozás. Nálunk nagyon vegyes volt az évfolyam, volt aki írásbeli vizsgára is szépen kiöltözött, míg más strandpapucsban ment szóbelizni. De a legnagyobb trauma számomra az volt, amikor szépen felöltöztem szóbelire, kiskosztüm meg minden... A tanáron pedig egy kék koptatott farmer, és egy kinyúlt, stratégiai helyeken (nyak, hónalj) megsárgult póló volt. A vizsgán! Némely előadására normálisabban öltözött fel. Meg, ha valaki elkezd dolgozni, a legtöbb munkahelyen ez az alap megjelenés - elvileg. De mivel a fiatal tanárok többsége diákként sem öltözött ki, általában tanárként sem teszik. Viszont az idősebb tanárok mindig zakóban adtak órát, kivéve persze 40 fokban, de akkor se rövidnadrágban és pólóban szaladgáltak.
2013. okt. 3. 21:27
 4/60 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Persze, kell, hogy legyen vmi házirend, de az nonszensz. Nem mkinek ilyen tip-top yuppie boy/lady stílusa van, és röhej, hogy erre akarják kényszeríteni a diákokat. Megint próbálják elnyomni az egyéniségeket, és kocka egyensenkiket csinálni a diákokból. Házirend pont elég lenne, hogy szóbelire öltözzenek fel alkalmi ruhába, mondjuk, tanárok is, de hogy a hétköznapokon... főleg hogy a végzettek többsége ilyen ruhát naponta az életben nem fog felvenni...
2013. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
100%

Túl-túl... :D Persze nem rossz ötlet, tényleg legyen valamiféle keret, de szerintem van benne túlzás.


Mondjuk kíváncsi lennék mit tennének azzal az oktatóval/hallgatóval, aki lázadásból szürke övet venne fel, mivel csak a barna vagy a fekete a megengedett...

2013. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi teljesíthetetlen nincs abban, hogy hétköznapokon egy fiatal nőn legyen szoknya/nadrág blúz/szolid felső, vizsgára meg rittyentse ki magát úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
2013. okt. 3. 21:45
 7/60 anonim ***** válasza:
81%

Szóbeli vizsgára öltöny fiúknak, lányoknak is valami elegáns, a többi napra pedig normálisan, úgy ahogy egy tisztességes ember megy az utcára. Nem köldökig érő dekoltázs, nem atléta, nem strandpapucs. Nyáron még oké, hogy leszalad papucsban az ember boltba, vagy valami, de nyáron nincs az egyetemen oktatás, maximum vizsgáztatás.


Amúgy nem hiszem, hogy bárki betartatná ezeket a szabályokat, ezek csak azért kellenek, hogy ha valaki tényleg nagyon oda nem illően öltözne fel, akkor legyen mire mutatni a házirendben, hogy "igen, nézd csak meg, benne van, hogy így nem mászkálhatsz, öltözz fel rendesen!".

2013. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:

Az egyetlen dolog, amivel meg vagyok elégedve az az, hogy nem csak a lányokat, de a fiúkat is beszabályozzák. Rengeteg amerikai iskolában, középiskolában, általános iskolában csak a kislányokat korlátozzák öltözködés-ügyileg.

Én azt vallom, mindenki viseljen azt, amit akar, de ha már befogják az egyik felet, akkor igenis fogják be a másikat is.

2013. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nem. Sosem értettem, akkor sem, mikor én voltam iskolás, hogy ezekből minek ekkora ügyet csinálni??? Pedig nem rég voltam én se egyetemista. Szerintem ez vihar egy biliben.


Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy manapság a lányok már nem is szoknyát, hanem övet hordanak, és szoknyának csúfolják. Mondjuk meg lehet annak is a helye, de nem egy iskolában...


Továbbá... 2-3 év múlva munkába állnak, dolgozni sem járhatnak ilyen ruhákban... Sőt csomó helyen van megszabva a kosztüm is akár, vagy hogy nem vehetsz fel egyáltalán nyitott cipőt, van ahol munkaruha, esetleg köpeny stb van.


szerintem ezek az egyetemisták még 'hülyegyerekek' és azt hiszik attól felnőttek, hogy ők aztán nem hagyják magukat. De kérdem én a felnőtt, dolgozó lakosságtól, mit szólna a mi főnökünk, ha úgy járnánk munkába, amiért most kampányolnak? Mellet, segget ki, ipanema papucs, aztán az ügyfél, vagy az auditor lesne nagyokat.


Kezit csókolom minden egyetemistának, van ahol NEM ENGEDHETIK KI a hajukat, tovább megyek, ahol hajhálót KELL viselni. Mit csinálnak majd a nagybetűs életben? Felkötik magukat?

2013. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy túllőtt a célon. Nem mindenki szabad bölcsésznek tanul, vagy közgazdásznak tanul, hogy csak lábat lóbáljon egész nap az előadásokon.

Itt például színészképzés is folyik. Na, ki akar akar ilyen cuccban próbálni? De menjünk tovább... Én a BME-ről nézve azt mondom, hogy nálunk is esélytelen lenne ugyan úgy, mint akármelyik természettudományos/gyakorlati képzést kínáló egyetemen. Olyan laborgyakorlatok vannak, ahova direkt előre szólnak, hogy semmi szépet ne vegyünk fel, a vegyészeknek biztonsági előírás, hogy ne legyenek műszálat cuccban, egyeseknek pedig órarenden belül szinte naponta vannak olyan órái, hogy kizavarják őket az egyetemkertbe sárban is mindenfélét méregetni.


Ez a szabályozás nem csak nevetséges, de adott szak esetén rengeteg kényelmetlenséget is okozhat.

2013. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!