Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azok a családok, akik a...

Azok a családok, akik a TV-ben kéregetnek, és mondják, hogy semmijük sincs, vajon tényleg rászorulnak a segítségre?

Figyelt kérdés

Több ilyen híradószerűséget, hírt, műsor részletet láttam ilyenekről, és némelyik eset után megfogalmazódott bennem ez a kérdés.

Nem 1 olyan családot láttam, ahol 1-2 mondatrészből, válaszból azért kiderül, hogy a helyzetükön saját maguk is tudnának gyökeresen változtatni, de nem változtatnak rajta, mert ahhoz lusták. (elnézést) Volt olyan, ahol egy diáktól szemrebbenés nélkül elfogadták a 40ezer FT-t, meg a különböző segélyeket, miközben az apuka közölte, hogy ő 70ezer FT-ért NEM megy el dolgozni, mert az kevés.


Nem cigányokról van szó, de az ilyen családokban a rossz anyagi helyzet, mások zsebére való építkezés mellett mindig van 3-4 vagy több gyerek. Nem egy olyan családot láttam, akik nem tudják a sok hitelt visszafizetni, de ha jobban a dolgok mögé néz az ember, akkor láthatja, hogy nemigazán szorultak rá a hitelre, csak egy darabig jobban akartak élni, mint ahogy azt a pénztárcájuk engedi. Arról nem is beszélve, amikor a TV-ben beszélnek arról, hogy milyen rossz helyzetben vannak, de sokaknak ott lóg a kezükben a cigaretta, vagy a soktízezres telefon, vagy egy baba, akit úgy vállaltak, hogy a többi gyereket sem képesek már eltartani.


Miért kell az ilyeneket támogatni? Nekem van ugyan szociális érzékem, de akik nem önhibájukon kívül kerültek bajba, azokat én nem támogatnám...Miért kell mások zsebére építkezve élni az életüket? Mert sok családban sorolták kinek mennyivel tartoznak.

Ha abban a pillanatban nincs a hitelre pl 30ezer FT-juk visszatörleszteni, akkor később hogyan lenne már nekik az erre felvett hitel törlesztőjére 60-70 ezer?


Csak azért érdekel, mert sokan úgy vannak vele, hogy ilyen eseteket látnak, és akkor már senkinek sem segítenek, mondván mindenki ilyen.


Csak én látom úgy, hogy az ilyen kéregetők közül azért elég rendesen vannak olyanok, akik segítség nélkül is képesek lennének feltámaszkodni, de így kényelmesebb?


Mit gondoltok ezekről az esetekről? Ismertek hasonlókat?


Kíváncsi vagyok.



2013. okt. 10. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Míg világ a világ mindig lesznek, az ilyen aljas féreg embereknek "jótevői" Érdekes módon ha elkezdene dolgozni, 85e ft-ért az mire nem volna elég, egy tartozás mentes életet fenntartani, mellette egy másik fizetéssel?
2013. okt. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Bennem állandóan az a kérdés merül fel, hogy mi a szarnak vállalnak két-három gyereket, mikor nyilvánvalóan egyet alig tudtak volna eltartani.


Ökör állatok ezek! Ez a véleményem.


Akinek meg egy gyereke van és bajba kerül, az menjen a fenébe, mert csak egy gyereke van. Úgy értem, hogy az nem sok segítségre számíthat.

2013. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én ugyan nem nézek tv-t, de teljesen igazad van a kérdésben. Az ilyenek a segélyekből akarnak megélni és szaporodni, de nem tesznek semmit azért, hogy önállóan is képesek legyenek fenntartani magukat. Akár cigány, akár nem, nem szabad támogatni ezeket, mert csak többszörösen újratermelik a saját léhűtő fajtájukat, és egy generáció múlva még többet kéne segélyezni.

Épp az a normális szociális érzék, hogy nem támogatjuk az ilyeneket, mert akkor még több ilyen nyomorult lesz.

Gazdasági és társadalmi alaptörvény, hogy amit támogatunk (közvetlenül vagy közvetve), abból egyre több lesz, és amit nem támogatunk, az csökken.

2013. okt. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De hogyan lehet mások zsebére építkezve élni ?
2013. okt. 10. 18:15
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, bár néha a gyerek tanul a szülei hibájából. Most persze nem tartoznak ide azok akik 4-5 gyerekesek például, de szerencsétlenség történt, amire nem számítottak.

Mondjuk én se a 40-50 ezres telefont, se a cigarettát nem értem, azt meg pláne nem, hogy a 70ezer FT az kevés...oké hogy kevés, de az is pénz....a diákmunkával keresett 40ezer FT az nem kevés?

2013. okt. 10. 18:17
 6/8 A kérdező kommentje:

Valamint azt nem értem, hogy miért nem látják azt, hogy ha most nincs a hitelre X ezer Ft-juk, akkor hogy hogy nem látják, hogy majd a következőre (amit az első törlesztésére vettek fel) még úgy sem lesz X + 20ezer FT?

Ha most nincs az első hitelre pl 50ezer havonta, akkor honnan lesz később a következőre mondjuk 80ezer havonta?


Csak azért kérdezem, mert ez egyszerű logika, utána kell gondolni, józan paraszti ésszel ez megérthető...mégis sokan beleesnek ebbe...

2013. okt. 10. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is sokat gondolkoztam, volt akivel vitatkoztam is, hogy azért vegye már észre a saját felelősségét is. De ennyi erővel egy kőszobornak magyarázhattam volna a relativitás-elméletet.

Nem tudom, hogy pénzügyi oktatással az iskolákban lehetne-e ezen segíteni, de szerintem van egy réteg, aki nem igazán értené meg akkor sem.

2013. okt. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magánszemélyek kéregetése mellett rengeteg szervezet is kéreget! Sajnos a visszacsatolás hiányzik,hogy a támogatás tényleg oda megy vagy menne ahova kell?! Hirtelen az "egymásért" nevezetű alapítvány is az eszembe jut a Vöröskereszttel együtt. Valamikor "ráfeküdtünk" a könyvelésre és azzal el lett intézve minden.Milyen egyszerű magánszemélyektől koldulni amivel sehol sem kell elszámolni! Mi van a hivatásszerű kéregetőkkel? A médián keresztül történő kéregetésre hatalmas felajánlások érkeznek!!!!Magyarországon a "szociális háló" sosem lesz képes megfogni azokat akik abból kiesni kényszerülnek! Most ne a nemzetiséggel foglalkozzunk! A bajhoz elegendő ha valaki munkanélkülivé válik,ha valaki lebetegszik vagy a családjában történik hasonló,elég egy olyan kiadás (elromlott a mosógéped vagy valami más)melyet már nem képes a következő hónapban rendbe hozni. Valójában nem azokat az embereket támogatjuk akik tényleg rászorulnának!!!!
2013. okt. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!