Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a romákról?...

Mi a véleményetek a romákról? Semmi rasszizmus, csak kiváncsi vagyok ki milyen véleményen van róluk

Figyelt kérdés

2013. okt. 25. 19:36
 1/9 anonim válasza:
Vannak előítéleteim akaratlanul is de mindig megismerem őket mielőtt utálnám
2013. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Indiából származnak, és hasonló vándornép, mint a magyar volt. Annyiban hasonlítanak, hogy kénytelenek odébbállni, miután letaroltak egy vidéket - és annyiban különböznek, hogy a magyarok harcos nép volt.

Ők meg inkább megtanultak a többi nép árnyékában élni... zenészek, szolgáltatók (iparosok) ill. tolvajok is szép számmal akadnak köztük.

2013. okt. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
főképp tolvajok
2013. okt. 27. 10:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Alkalmazkodnak a körülményekhez.

Amíg egy népcsoportnak van elég helye, addig folytathat gyűjtögető életmódot - ahogy az őseink is tették, és ahogy ők is tették régen.

Ha már nagyon sűrűn élnek, akkor vagy szereznek földet és megtanulnak dolgozni rajta - vagy, ha ez nem megy, gyűjtögetnek tovább. Csak akkor már a másik értékeit.

2013. okt. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
csak azért nem férnek el mert szülik a gyerekeket amikor csak tudják hogy több legyen a családi.
2013. okt. 27. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez is egy fajta alkalmazkodás.

Ha a gyerektelenséget díjaznák, akkor az lenne (bár az annyira nem találkozik a kultúrájukkal).

Valahogyan élni kell...

2013. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok rasszista. Vagy hát, hogy jobban és őszintébben fogalmazzak, törekszem a toleranciára és a rasszizmus elűzésére, de nem olyan könnyű. Én (és nem viccelek) még nem találkoztam tisztességes roma egyénnel. Próbálom azt a nézetet követni, miszerint csak azokról alkotok véleményt akiket ismerek, de őszintén megvallva bennem van a reflex, és egy sötét utcában jobban megszorítom a táskám/bőröndön fülét, ha a szembe jövő idegen egyének sötét bőrűek. Le lehet ezért pontozni,,,még meg is érteném, de az a szomorú valóság, hogy nem maga az ember teszi magát rasszistává, vagy előítéletessé, hanem a környezete.
2013. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi,,,nem akartam félreérthető lenni:


*Törekszem a toleranciára és EMELLETT a rasszizmust próbálom elkerülni/elűzni*

2013. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szerintem mindenki így van vele. én sem vagyok ez a rasszista ember..de tapasztaltam eleget ahhoz hogy utáljak egy ilyen mellett elmenni is. főleg mikor ilyen 10-20 fős cigány vajdába jönnek..olyankor bennem van a görcs. meg persze nem azt mondom hogy amagyarok között nincs ilyen de nem mindegy hogy 10 emberből 1 ilyen vagy 10 emberből 9
2013. okt. 27. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!