Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az alábbi szituáciuóban kinek...

Az alábbi szituáciuóban kinek kell kezdeményezni a tegezést?

Figyelt kérdés

Tehát nem rég kezdtem el dolgozni, ez az első munkahelyem. Aki betanít egy idős férfi, majdnem az apám lehetne, ő a legidősebb a munkahelyen. A többiek is idősebbek nálam ,de nem annyira és mindenkit tegezek, csak ezt a férfit nem. Nekem kellene kezdeményeznem a tegezést? Eddíg vhogy nem tudtam letegezni a kora miatt sem, meg mivel ő tanít be, de ezt nem veszik bunkóságnak,hogy eddig magáztam??


És ha jön egy új kolléga, akár csak egy napra is, annak nekem kell bemutatkoznom, v neki?? és simán tegezzem le?



2013. nov. 22. 20:11
 1/7 anonim válasza:
szerintem tegezd le "véletlenül" és nézd meg h mit reagál rá. de persze mikor már letegezted azután egy kis idő múlva kérj bocsánatot és ha úgy reagál rá akkor tegezd le máskor is.
2013. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt neki kellene felajánlani, ha nem teszi, ne erőltesd.

Az új kollégának meg te mutatkozz be, ha hozzád hasonló korú, tegezd, ha idősebb, magázd inkább.

2013. nov. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mirk ***** válasza:
100%
Mindig az idősebb kezdeményezi a tegeződést szerintem.
2013. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenki más tegezi ezt a férfit, de mivel ők már régebb óta ott dogoznak ,ezért van így.


És ha én kérdezném meg,hogy nem gond-e ha tegezném, az illetlenség, v mindenképp őneki kell felajánlania?


Igaz,h a kollégák tegezni szokták egymást, de ő mégis csak sokkal idősebb nálam...

2013. nov. 24. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, az eddigi válaszokból nem szűrted le, hogy mi a helyes. Olvasd el a 2-es és 3-as választ.


>> És ha én kérdezném meg,hogy nem gond-e...


De nagyon is gond !! Egy idősebbet, aki még be is tanít, ne tegezz csak úgy, ne firtasd, hogy tegezheted-e, mert kínos helyzetbe hozod. Szavakat kell keressen, hogy hogyan utasítson téged vissza...

Egyszerűen várd ki, amíg ő felajánlja a tegeződést. Ha nem, akkor nem tegeződöl vele. Ilyen egyszerű.

Téged most tanítanak be, ez azt jelenti, hogy te vagy a legújabb és legfiatalabb ott, még be se fogadtak a közösségbe... Alapelv: ne a tegeződéssel törődj, hanem a munkáddal, indulásból te senkit se tegezz.

2013. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gungasam ***** válasza:

Nem lehetsz akkora bunkó, hogy megpróbáld letegezni!!!!

Én 62 éves vagyok és ha engem letegezne akár "kísérlet" képp is egy nyálas kölyök, nagyon kiakadnék rajta.

NEM nyugaton vagyunk, csakis az idősebb ajánlhatja meg és valószínűleg nem néhány hét után hanem sokkal később.

Mindig az új ember mutatkozik be elsőnek, de az idősebb kezdeményezheti csak a tegezést. Ez alól csak az kivétel ha nem eldönthető első pillantásra , hogy ki az idősebb.

Lehet, hogy 20-30 év múlva már másképpen lesz de most az idősebb és szakmailag tapasztaltabb iránt i tisztelet jele ha Önözünk vagy Magázunk míg meg nem engedik a bizalmasabb megszólítást.

2013. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:

Sőt az idősebb tegezése idején sem adhatjuk fel, hogy kimutassuk a korának járó tiszteletet azzal, hogy nem simán Józsi, vagy Zoli a megszólítás hanem ha 12-15 évvel idősebb, dukál neki a bátya,-bátyám,-bá,-bácsi megszólítás.

Pl.:Jó napot,Feri bá!

2013. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!