Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a gazdagok gyűlölik a szegényeket és fordítva? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Középosztálybéli vagyok=egyikhez sem tartozom

2013. dec. 7. 11:38
 1/5 intrepid ***** válasza:
49%
Nem csak te érzed úgy, kölcsönös az averzió.
2013. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Bizony, bizony a szegények is utálják,akik gazdagok.De én azokat a gazdagokat,akiket ismerek,azok mind átlagos életmódból küzdötték fel magukat és én azt hiszem ezek a legrosszabb emberek (tisztelet a kivételnek)a szegényekkel.Van amelyiknek alig van végzettsége stb.
2013. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez nem pénz függő. A selejt mindig utál valakit. (alaptalanul)
2013. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Gondold el, hogy van egy testvéred és ő azt eszik amit akar és te meg csak kenyeret és vizet minden nap éveken át. Nagyon erős belső stabilitás kell, hogy ne haragudj meg rá is. És testvérednek meg kell valami olyan történetben hinni, hogy ezt el tudja viselni, hogy te hogy élsz, hogy ténylegesen te rosszabb vagy, máskülönben valami olyan helyzettel kellene szembe néznie, hogy egy méltánytalanul felborult arányrendszerben ő a hasznon élvező.
2013. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Helyesbítenék: mindkét osztályból a hülyébbek utálkoznak a másik felé ok nélkül. Az más kategória, ha vkinek az életvitelével nem értek egyet (pl. ember, aki elissza a pénzét vagy milliomos, aki tiszteségtelen módon szedte meg magát).


Az utálkozó gazdagok nagy része vagy azt hiszi, megérdemli (mert bele született), vagy azért, mert neki sikerült, azt hiszi, mindenkinek sikerül, aki próbálkozik, szóval az összes szegény irigykedő, igénytelen bunkó. Vagy csak egyszerűen kényeskedik, és azt hiszi, minden szegény büdös és piszkos.


A szegények közül meg egy csomó olyan irigykedik, aki a lelke mélyén tudja, hogy jobban is élhetne (de akkor le kéne mondani a cigiről, sörről, tanulni kellene), de a saját nyomorát kényelmesebb arra fogni, hogy a mocskos gazdagok miatt nem tud elérni semmit és / vagy az összes gazdag érdemtelenül szerencsés ficsúr.


Én magam részéről a szegény felé hajló középosztály tagja vagyok, de nincs szívem sajnálni a pénzt egy gazdagtól sem, ha úgy gondolom, megérdemli.

2013. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!