Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy elektronikai boltban...

Ha egy elektronikai boltban venni szeretnék több, hosszú nevű alkatrészt, mit illik csinálni? Adhatok egy listát az eladónak, hogy összegyűjtögesse az alkatrészeket?

Figyelt kérdés

2013. dec. 7. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Neki is egyszerűbb, mert ha egymás mellett van 2 tétel, akkor nem kell 2x menni érte.
2013. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én -általában- eleve így vásárolok ilyen helyen, sőt az esetleges helyettesítő alkatrészeket is feljegyzem.
2013. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm.
2013. dec. 7. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy nem szeretik a listát. Inkább mondjad csak te magad szép sorban. Így ha valami kimarad, az nem az ő felelősségük. Legalábbis az egyik helyen ezzel indokolta meg az eladó, miért nem fogadja el a listám.

Kicsit fura helyzet, mikor több tucat féle dolgot veszel, persze mind filléres cucc, aztán 5 perc, mire összeszeditek. De ez van.

2013. dec. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak valamelyik alkatrésznek olyan hosszú a neve, hogy mire a végére érek, az elejét már el lehet felejteni :D

Amúgy elég rendes az eladó, voltam már ott.

2013. dec. 8. 10:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi az, aminek ennyire hosszú neve van?

El nem tudom képzelni...

2013. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Például: [link]

Vagy: [link]

Ilyenekre gondolok.

2013. dec. 8. 20:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ezeknek nem kell az egész nevét mondani.

Elég csak a szám végéig. Ami utána van, az már csak olyan információt hordoz, ami számodra nem releváns.

Például az elsőnél a számot követő IPDZ betűk a következőket jelentik: "I", mint ipari hőmérséklettűrés (-25 - +85 °C), "PD" mint PDIP tokozású (furatszerelt, ha nem direkt smd-t kérsz, akkor biztos ilyet kapsz), "Z" ólommentes kivitel. Az adatlap egész második oldala erről ad tájékoztatást. Deked nem hiszem, hogy számít, hogy milyen hőmérséklet tűrésű, vagy hogy ólommentes-e...

De az is elég, ha csak annyit mondasz, hogy egy 556-os időzítőt kérsz, a boltos tudni fogja, mit szeretnél.

Az elején az ICM annyit tesz, hogy az Intersil gyártotta (ez sem sokat számít) és hogy Cmos technológiával készült.

De az adatlap írja, hogy ugyanaz, mint az SE556, NE556, TLC556. Ezek is Cmos-ok csak más gyártotta őket.

Szóval, ha nincs pont ICM kezdetű a boltosnak, akkor simán adhat helyette a fent említettek közül, ugyanúgy jól lesz az is.

Szóval elég az első pár betű, meg a szám. Hét karakter azért nem olyan hosszú, hogy ne lehessen megjegyezni.

2013. dec. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Listát adj. Ha én lennék az eladó, rühelleném, ha egyenként kéne a polcokhoz, vagy a raktárba ugrálnom.
2013. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!