Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégfogadáskor illik vendégn...

Vendégfogadáskor illik vendégnek ajándékot venni?

Figyelt kérdés
Egy kollégiumban lakom egyetemista vagyok, egy régi ismerősöm látogat meg. Valami ajándékot hoz nekem, piát vagy valami hasonlót.. én készüljek valamivel? Vagy elég az, hogy kifizetem a szállásjegyét, kajáját, piáját minden költségét állom (ez alap). de vegyek valamit neki én is mire jön?

2013. dec. 15. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te megvendégeled, ő pedig hoz valami abszolút felesleges vackot, ez a szokásos felállás.
2013. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ne vegyek semmit...
2013. dec. 15. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne vegyél neki semmit, te látod vendégükl őt..

.. hacsak nincs szülinapja, vagy éppen névnapja, vagy Karácsony, szóval, ha nincs semmilyen alkalom, csak egy baráti látogatásról van szó, akkor nem kell venned neki semmit.

2013. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi is lesz jövő héten? :P Karácsony :)
2013. dec. 17. 15:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed nem arról szól, hogy karácsonyra illik-e ajándékot vásárolnod.
2013. dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jogos.
2013. dec. 17. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!