Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezés-magázás probléma....

Tegezés-magázás probléma. Hogy illik?

Figyelt kérdés

1. Ha én egy nő vagyok, és egy nálam kb. 10 évvel idősebb férfi orvos kérdés nélkül letegez, tegezhetem vissza?


2. Kinek illik kezdeményezni a tegeződést, ha mondjuk egy nálam idősebb kliens jön hozzám szolgáltatásért?


2013. nov. 21. 14:03
1 2
 1/16 tubifex ***** válasza:
72%

Orvost nem illik tegezni, hacsak ő erre nem kér meg külön.

Mindig az idősebb vagy rangban felettünk álló kezdeményezhet tegeződést

2013. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De most ezekre a konkrét esetekre irányul a kérdés. Azt vajon illik, hogy valaki letegez valakit, de azt várja, hogy magázzák? Oké, hogy felettem áll rangban, de ha letegez ezzel már kezdeményez, nem? A másik problémám meg hogyha én állok felül "rangban", de idősebb a másik, akkor melyik az "erősebb"?
2013. nov. 21. 14:29
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha letegezett az orvos, te is visszategezheted. És ha hozzád megy valaki valamilyen szolgáltatásért, neked kell kezdeményezned a tegezést, akkor is, ha idősebb.
2013. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Első esetben én bunkóságnak érezném az orvos részéről a tegezést, de nem tegeznék vissza, nem érezném megfelelőnek.


Kliens? Milyen kliens? Milyen szolgáltatás? Ez sem mindegy. Ha csoportvezető vagy, és a munkát megkönnyíti a tegeződés, mert oldottabb lesz a légkör, akkor neked kell felvetni, egyéb esetben szintén nem látom indokoltnak a tegeződést.

2013. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az etikett úgy rangsorol, hogy először a vezető-beosztott, majd idősebb-fiatalabb, végül a férfi-nő.


Szerintem 10 év már egy határ a korkülönbségben, ott az én véleményem szerint a második lehetőség áll fenn.

Mindenesetre illene/illett volna felajánlania az orvosnak, hogy tegeződjenek, és ezzel nem hoz kínos helyzetbe téged.

2013. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A kérdés 2. részére viszont:


"mindig a vendégnek van igaza" (ami szerintem egy nagy hülyeség), úgyhogy a vendég letegezhet; bár szerintem ezt egy bizonyos kor után szintén illene megbeszélni két laza kapcsolatban lévő ember között - mondjuk ez függ egy adott munkától, az emberek temperamentumától, mert pl. az IKEA-ban alapból tegeznek, valamint vannak az úgynevezett fiatalos/vagány idősek, akik szintén alapból tegeznek és el is várják ezt. Néha megfigyelés kérdése is.

2013. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki kérdés nélkül tegez akkor nyugodtan visszategezhetsz(persze csak ha felnőtt vagy).


Aki csak úgy letegez az nyilván nem csinál ebből problémát, ha meg igen akkor elég bunkó.

2013. nov. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi, én is így gondoltam, csak azért mégis orvos. De akkor nem rágódom ezen többé.
2013. nov. 24. 07:54
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is bunkó volt az orvos, hogy csak úgy letegezett.

Nem illik valakit úgy letegezni, hogy közben az aki tegez elvárja, hogy őt továbbiakban is magázzák. Az egyoldalú tegezést hívják csendőrpertunak és bunkó dolog, mert olyan mintha a letegező fél különbnek tartaná magát a kora vagy bármi más miatt a letegezettnél. Szerintem ebbe soha ne menj bele, Te is érsz annyit, mint mindenki más! Különbözőek vagyunk ez így van rendjén, de ez nem adhat alapot senkinek a lekezelésére.

2014. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De sajnos ez a csendőrpertu van a tanár és diák között is!
2014. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!