Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogy reagálnátok az alábbi...

Ti hogy reagálnátok az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Munkatársaim rendszeresen nem köszönnek, mikor én már bent vagyok az irodában és ők jönnek be. Eleinte köszöntem én mindig akkor is előre (bár tudtam, hogy a belépőknek kellene előbb), de már nagyon meguntam, hogy semmibe vesznek, vagy ennyire nem ismerik az illemet. Mit tanácsoltok, ezután mit tegyek? 27/N
2013. dec. 17. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Tedd azt, amitől jobban érzed magad. Ha elégtételt érzel attól, ha nem köszönsz, akkor ne köszönj. Csodára ne számíts, vagy észbe kapnak, vagy nem. Ha pocsékul érzed magad attól, hogy nem köszönsz, akkor viszont köszönj, és ne érezd feladatodnak felnőtt emberek kulturális továbbképzését. Ha elé civilizáltak, akkor akár hozd szóba nekik. Mást nem nagyon tudsz csinálni, mint ezek közül valamelyiket.
2013. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én igyekeznék köszönni továbbra is, határozottan. Ez rólam szól. Azért mert ők ilyenek én nem fogok hozzájuk hasonulni. Inkább reménykednék, hogy rászoktatnám őket is ezzel előbb-utóbb. (persze ha ezen túl is valami harag van az más)
2013. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés mintha már lett volna néhány napja. :D

Köszönj nekik. Ha nem köszönnek, az őket minősíti.

Ha nagyon zavar, szóvá teheted nekik, de ne számíts a szimpátiájukra. Vannak, akik nem köszönős fajták.

2013. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mindenkienk volt gyerekszobája.
2013. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!