Ez lopásnak számít?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy jó kategóriába írom-e, ha nem akkor bocsi.


Ma a suliban az egyik osztálytársam zsebéből kiesett 200 Ft. Láttam hogy kinek a zsebéből esett ki de én nem adtam neki vissza hanem zsebre tettem.

Ez most így tudom hogy hülyén hangzik de egy picit lelkiismeret furdalásom van.

Ez lopásnak számít?



2013. dec. 17. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Nem lopás, de ettöl nem vagy becsületes.
2013. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

De igen, jogilag lopasnak szamit. A talalt targy megtartasa lopas.

Eltulajdonitas. A rablas es a lopas kozott csak az a kulonbseg, hogy az elobbi eroszakkal tortenik.

Tehat ha ugy veszel el valakitol valamit hogy az nem ellenkezik (mert nem veszi eszre) az bizony lopas, akkor is ha az illeto veletlenul leejti.


Mert aztan felhigulnak a hatarok, legkozelebb az lesz hogy egy kicsit besegitesz neki hogy leessen, vagy csak log ki a zsebebol es a ugyis kiesne...


A lelkiismeretfurdalasod helyes, azt mutatja hogy meg van eselyed arra hogy ember legyel, es ne bunozo.

2013. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Még soha nem csináltam ilyet. Például volt már hogy találtam 10 000 Ft-ot és azt leadtam a suli portáján.

Először ezt a 200 Ft-ost is vissza akartam adni de aztán már hazament az a gyerek én meg nagyon szomja volt mivel sem vizet sem pénzt nem vittem a suliban és vettem egy üveg ásványvizet a büfében belőle.

Az eszembe sem jutna hogy valakinek a zsebéből vegyem ki.

2013. dec. 17. 17:25
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lopás, de ha 200 Ft-ba került, hogy megtanuld hogy elvenni a másét rossz, akkor ez a 200 Ft mégiscsak jó befektetés volt. Hívd meg legközelebb az illető osztálytársad egy szendvicsre.
2013. dec. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem másnap adj 200Ft annak a gyereknek és mond meg hogy kisesett tegnap kiesett a zsebéből.
2013. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ez lopas.
2013. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
lopásnak nem lopás. az az amikor elveszel valakitől valamit ami az övé. ez egy külön dolog.
2013. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem lopás mivel nem te vetted ki a zsebéből, de így hogy láttad kié, tisztességtelen. Nekem már kétszer is volt hasonló esetem, én nem tudtam volna megtartani.

Ha nem láttad volna, hogy kié, csak úgy a földön van, akkor az más eset.

2013. dec. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%
Nincs elég pénzed?
2013. dec. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha lelkiismeretfurdalásod van, akkor visszaadhatod neki, vagy meghívahtod valamire. Normális ember nem sértődne meg, sőt örülne hogy ilyen rendes vagy, hogy képes voltál szólni. Ha meg idióta az a gyerek, akkor....
2013. dec. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!