Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem illetlenség a...

Csak szerintem illetlenség a tanárok részéről, hogy megkérdezik a diákoktól, ki mit kapott Karácsonyra?

Figyelt kérdés

Nem azért, mert nem kaptam semmit, de egy az, hogy szerintem semmi közük ahhoz, hogy ki milyen értékben kapott ajándékot. A másik az, hogy szerintem kellemetlen helyzetbe hozzák azokat, akiknek ajándékra sem jutott.


Én valószínűleg tartózkodni fogok, ha megkérdezik majd a tanárok. Pedig pénzt kaptam (nem nagy összeget, de akkor is), valamint kozmetikumokat, és ebben a hónapban a nevemre került egy telek. Ennyi az egész.


Mit gondoltok?



2013. dec. 24. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
igazad van.. én is gyűlöltem anno mikor kérdezgették....
2013. dec. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nem kérdezgettek ilyesmit szerencsére:)
2013. dec. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Parasztság, a szegény gyerek meg ott égjen a 30 fős osztály előtt.
2013. dec. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Biztosan hallgatni fogok nagyokat és elmondom majd az adott tanárnak, hogy nem szeretnék nyilatkozni ebben a témában. Másik kérdés, milyen passzban leszek, hogy hozzáteszem e azt, amit fentebb írtam...
2013. dec. 24. 20:27
 5/16 anonim válasza:
8%

Miért lenne illetlenség?

A feleségem tanárnő és többek közt ezzel is felmérik a diákok milyen anyagi helyzetben élnek otthon. Ha úgy látja hogy rossz körülmények közt pl. kajára sem telik egy családban, mert mondjuk a szülők alkeszok, a nevelő pedagógusnak ilyen esetben, szakmai kötelessége a gyámhivatalnál, családsegítőnél lépéseket tenni.

2013. dec. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
# 5 Abból derül ki, hogy kinek telik kajára, hogy ki mit kapott karácsonyra? Te hülye vagy ember. Szerintem akkor is bunkóság, meg a tanárok csak kíváncsiak, az nem zavarja őket, hogy esetleg aki nem tehetősebb az nem szeretne nyilatkozni mert kellemetlen neki.
2013. dec. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Az egy dolog, hogy kötelessége a tanárnak, hogy intézkedjék ilyen esetben, de kockázatos is. A gyerekek attól még okozhatnak kellemetlenségeket, a tanárnak köszönhetően.

Csak és kizárólag a tapintatosságon múlik a dolog.

2013. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Igazad van teljesen. Gyűlöltem karácsony után iskolába menni, mert tudtam, hogy mindenki sorolja majd a jobbnál jobb ajándékokat, én meg nem. Nem volt valami fényes gyerekkorom (most se kapok sokkal többet, de nem zavar annyira). Annyira kínos volt, hogy csak vörösödtem, és nem szólaltam meg. Szerintem az is közrejátszik, hogy nagyon érzékeny természetű lettem.
2013. dec. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Sztem sem túl jó ötlet megkérdezni, elég annyi, hogy kinek, hogy telt a karácsony?

Nálunk mindig az volt, hogy a gazdagok próbálták túllicitálni egymást, hogy ki mennyi mindent kapott, alig tudták összeszedni a dolgokat.... Aki meg kapott egy dolgot, az is kis értékű, tök szarul érezte magát... Volt olyan osztálytársam, aki vagy 5 percig sorolta, hogy miket kapott, majd elmondta a következő gyerek azt az egy dolgot, amit kapott, majd az előző újra elkezdte sorolni azokat, amik az előző felsorolásból kimaradtak... -.-

2013. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Igen, de sértődj meg egy jóindulatú kérdésen!
2013. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!