Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Néhány szülő miért nem képes...

Néhány szülő miért nem képes figyelni a 2-5 éves gyerekére? Vagy rászólni, ha valami oda nem illőt csinál?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom néhány, tehát nem minden szülőre vonatkozik.

A dolog ami kihozta belőlem ezt a kérdést a következő. A tömbházunk közelében van egy kis vegyesbolt. Egy idős néni és a lánya üzemelteti. Mindig oda szoktam menni vásárolni, ahogy ma is tettem.

Volt ott egy anyuka, aki egy másik nővel beszélgetett. Egyszer csak látom, hogy a 3 éves körüli kisfia egymás után dobálja le a cukrokat a földre, néhányra rá is lépett. Az anyuka látta, de nem szólt rá, hogy mit művel, csak tovább beszélgetett.

Ekkor elpattant a húr bennem, nem is a kisgyerek miatt, hanem az anyja közönye miatt, és rászóltam, hogy "legyen szíves szóljon már a fiára, nem hiszem el, hogy csak nekem tűnt fel, hogy szanaszét dobálja a cukrokat". Ekkor az anyuka egy mérges tekintettel rám meredt, és nagy kelletlen odament, felszedte a cukrokat, és megfogta a kisgyerek kezét. De még véletlenül sem nézte meg, hogy nem szakadt-e ki valamelyik.

Miután fizettek és elmentek, a boltos hölgy megköszönte, hogy szóltam, mert ő nem mert, hiszen a megélhetése függ attól, hogy felhívja az anyuka figyelmét ilyenre. Elmondta, hogy már többször, más szülővel kapcsolatban előfordult ilyesmi, volt amelyik csemete beleharapott a táblás csokiba papírostól, de az anyuka visszatette a polcra, meg néhány hasonló történetet.

Tényleg vannak ennyire tahó emberek, hogy nem képesek megfogni a csemetéjük kezét, vagy rájuk szólni, hogy ezt ne csináld Lajoska?


2014. jan. 17. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos az ilyen szülők szegénységi bizonyítványa. Vagy ők is ilyenek, vagy nem szólnak a gyerekre nehogy sérüljön a kis lelke vagy gátolják a kreativításban. Én azzal nyugtatom magam hogy pár év múlva majd a fejükre nő a gyerek, és akkor már nem tudnak mit tenni, nekik kell együttélni vele. Rokonomékv fia is ilyen, mindent ráhagytak, most, 4 évesen ott tart hogy ha nem tetszik neki az ebéd, az anyjára borítja és visít. Most már fogják a fejüket a szülők.
2014. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért várom már nagyon, hogy valami intelligencia teszthez kössék a gyermekvállalást.
2014. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nem értem én sem. Az ilyen akkor sem fogja fel, hogy az ő gyereke viselkedik nem normálisan, amikor a többi szülő magyarázza neki a játszótéren/oviban/iskolában. Állítják, hogy az ő gyerekük aranyos, drága, jól viselkedik, aki mást állít az hazudik.

Hallottam anyukától, hogy az ő fia olyan de olyan jámbor mint egy édes aranyos nagy mackó. Na én láttam az édes aranyos nagy mackót bölcsis beszoktatáskor, úgy pofozott le a kismotorról egy másik bölcsist mint a szél.



De nem mindig a kicsikkel van baj. Egyszer egy plázában ettünk az éttermi részen, amikor két testvér, úgy 10 és 12 évesek ott fogócskáztak, lökdösték az asztalokat. Komolyan vártam már, hogy verjék ki valakinek a kezéből a tálcát és az balhézzon miatta. A szülők meg ott ültek békésen. A hasonló korú gyerekeim voltak a legjobban kiakadva, mert a mi asztalunkat is többször meglökték. Aztán egy nőnél elszakadt a cérna, elkapta az egyik kezét és megmondta a magáét. De egyszerűen nem tudom felfogni, hogy nem látja a szülő, hogy nem alkalmas a helyszín az ilyen játékra, azért van játszótér meg a parkok.

2014. jan. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt már énis tapasztaltam
2014. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megkésve ugyan, de köszönöm a kérdésemre adott válaszokat!

Az IQ-teszthez kötött gyermekvállalás jó ötlet lenne, de olyan világban ahol mindenkinek jogai vannak sajnos kivitelezhetetlen.

Egy vicc jut eszembe erről a helyzetről:

Buszon utazik egy idős néni, szemben egy anyuka ül a kisfiával. A gyerek állandóan lábon rúgja a nénit elég látványosan és erősen. Az anyuka szemmel láthatóan észreveszi, de nem szól a gyereknek.

Mikor már elege lesz a néninek, szól az anyukának, hogy "kedvesem, látja, hogy a fia rugdossa a lábamat, legyen szíves rászólni". Az anyuka erre elkezd ordítozni a nénivel, hogy mégis mit képzel, ő nem fogja akadályozni a gyermeke fejlődését és mozgásterét.

Ekkor előlép egy punk srác, aki végignézte az egész eseményt, és a rágóját belenyomja az anyuka hajába, azzal a szöveggel, hogy "engem sem korlátoztak gyerekkoromban".

2014. febr. 4. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:

igen, a fent leírtak szó szerint felmerültek már bennem is számtalanszor.

mi csak félhangosan megjegyezzük a párommal hogy nem mindenkinek való a gyerekvállalás nehéz feladata. bár már nagyon érik bennem a beszólás, és lehet hogy hamarosan szakad a cérna.


egyrészt vannak helyek, ahová nem kéne gyereket vinni, de ha már a szerencsétlent nem tudják hova tenni, akkor legalább fegyelmezzék valahogy.

én is voltam gyerek, méghozzá annyi energiával hogy anyám életem első 10 évében tuti nem pihente ki magát, lévén hogy egyke voltam, és folyton belevontam őt minden játékba :) de mindennek megvolt a maga helye és ideje. buszon, boltban, neadjisten hivatalban nem futkoshattam fel-alá, de szerintem eszembe sem jutott volna, mert garantált a bünti.

ezek a mai kölkök meg csak nőnek mint a gaz, következetes nevelés nuku, menjen csak a maga feje után, neki mindent lehet mert olyan cuki mikor leborítja a boltban a Zsolnayt.


igazából semmi tétje, ha legközelebb nem szól rá a szülő a neveletlen kölyökre, és engem zavar a gyerek viselkedése, akkor innentől rászólok. aztán indulhat a cicaharc :)

2014. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdés jogos, de sajnos nem nagyon lehet mit válaszolni arra, hogy miért. 2 dolgot tudok elképzelni. Vagy bunkó, és tényleg nem figyel más emberekre, vagy ő maga is zavarban van a helyzettől, kábé mint mikor egy-két a kutyatulajdonos inkább felkapja Bodrit az ölébe, ha jön egy másik kutya, mert tudja, hogy Bodri úgysem hallgat rá, ha csak rászól.
2014. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!