Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik karácsonyra pénzt...

Illik karácsonyra pénzt ajándékozni?

Figyelt kérdés
Nem nagy összeget,és azért mert sajnálok postaköltségre annyit kidobni,(kb 8000Ft lenne)mivel egy küllföldi ismerősömnek lenne,és a pénz praktikusabb,mert azt vesz belőle,amit akar.
2009. dec. 2. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, de átutalással célszerű, és nem borítékban, bár az átutalás is pénzbe kerül.
2009. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk régóta bevett szokás a pénz, vagy karácsony előtt odaadni és az illető megveszi belőle a fa alá az ajándékot. Én nagyon sokszor küldtem haza pénzt kintről borítékban. Nem tudom mennyit gondolsz, de ne nagy címleteket rakj bele! Tedd egy kemény képeslapba, és nagy színes borítékba, hogy sima karácsonyi üdvözlésnek hasson.
2009. dec. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

szerintem ennek semmi értelme.


gondolj csak bele:

Megajándékozzátok egymást. mindketten küldtök a másiknak 8-8000Ft-ot. Akkor most változott bármi is? Kaptatok ajándékot egymástól?


Nem igazán....

2009. dec. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%
Igen.
2009. dec. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
11%
valójában kényszerből ajándékoznak ilyenkor az emberek, mert szokás. ez nem szívből jön. Jézus sohase kért ilyet, és főleg nem ezen a napon született. ez a fajta ajándékozás, amire utalsz, jól kifejezi ennek az "ünnepnek" az értékét, és lényegét.
2009. dec. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!