Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alap élelmiszeres ajándékkosar...

Alap élelmiszeres ajándékkosarat szeretnék ajándékozni édesanyámnak karácsonyra, nem lesz kínos ez, vagy hülyeség?

Figyelt kérdés
Anyum együtt él élettársával,és sajnos mindketten munkanélküliek lettek 1 hónapja,anyum munkahelyi baleset miatt eltörte a kezét,sokáig volt kiírva és kitették a munkából,nagyon rosszul állnak anyagilag,gondoltam giccses ajándékok helyett alap élelmiszert adunk ajándékba az anyósomékkal,lenne benne,lekvár,savanyúság (házi,)tésztafélék,lencse,konzervek,pástétom,ketchup,rizs,gomba konzerv,lecsó,zacskós leves,kávé stb jó ötlet?
2010. dec. 19. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek mellé adhatnátok valami "luxusabb" cikket is, hogy élvezhessék is a karácsonyt, de amúgy jó ötlet:)
2010. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ilyet adunk a mamának, lesz benne cukor, liszt, olaj is, sok szaloncukor,tisztálkodó szerek.
2010. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
jó ötlet, de tényleg egy kis csoki is tehetnétek bele. esetleg egy üveg brt is.
2010. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mi élelmiszerrel segítünk, akkor inkább lisztet, cukrot, kávét, teát, rizst, fűszereket, tésztákat, tisztítószereket, mosószert veszünk.

A karácsony miatt én is beletennék valami "luxusabb" dolgot, finom csokit, márkásabb teát vagy valami olyasmit, amiről tudom, hogy nagyon szereti, de már nem tudja megvenni...

2010. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nagyon alkoholt nem isznak,főleg az anyum élettársa,nem szereti,mézeskalácsot adok amit én sütöttem,az lesz a karácsonyi édesség,csoki vagy szaloncukor helyett,amúgy nem szentestére jönnek hanem másnap,akkor kapják meg az ajándékot.
2010. dec. 19. 15:11
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
ez akkor nem megalázó ha nem csak ez van benne ezek legyenek alul és felül pl teekannes teaválogatás, hidd el attol függetlenül hogy sütsz ferrerot vagy moncherryt beletehetnél vagy macskanyelvet instandt izesitett capuccino forro csoki port is. mi ilyet kaptunk tavaly. az alap dolgokat csak picit megalázónak éreztem volna ill nem is én hanem a szüleim én még tanulok. nővéreméktöl kaptuk ezt.
2010. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sztem tök jó, legalább olyan cuccokat kapnak, amik tényleg hasznosak. És így, hogy benne van az általad készített mézeskalács is, így még az ünnepi/"ajándék" jellege is megvan a dolognak. Esetleg, ha még van rá időd és pénzed, vmi apróságot még belecsempészhetsz (vmi olcsóbb parfüm/kölni, könyv, öngyújtó, sál stb.).
2010. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
azért gondoltam a mézeskalácsot mert cukrász vagyok,és valamikor régen rengeteg mézeskalácsot sütöttünk együtt,szóval megvan a jelentősége annak hogy mézeskalácsot teszek bele és nem valami drága csokit,ő ennek sokkal jobban fog örülni
2010. dec. 19. 15:54
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
szerintem is tegyél bele hasznos, de kicsit drágább élelmiszereket, ne lisztet cukrot azt mindneki tud venni magának, 200ft... olyat ami finom, pl libamáj, kaviár, sajt, édességek...
2010. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

van egy barátnőm és az anyukája. na, nekik van, hogy még a 200ft-os kilós cukorra vagy lisztre se futja, mert a számlákat be kell fizetniük, és inkább nem esznek, de a lakásukat nem szeretnék elveszíteni emiatt.


pont ma voltunk náluk, vettünk nekik alap dolgokat: lisztet, cukrot, rizst, olajat, mosogatószert, csokit, virslit, kenőmájast, felvágottat, kávét, mosószert, konzervet, wc-papírt. szóval olyan dolgokat, aminek biztosan hasznát veszik.


és láttam a barátnőm anyuján, h milyen hálás, és örült, h lesz normális kaja karácsonyra.


lehet, hogy egy szép ruhának, vagy egy vázának is örült volna, de azt nem tudják megenni...

szóval szerintem egyáltalán nem bunkóság kaját adni karácsonyra, pláne olyan embernek nem, aki ezt értékelni tudja.

persze, ha megengedheted magadnak, akkor csinálj valami más apróságot is, ami maradandóbb és majd mindig emlékezni fog arra, hogy a családja mellett áll, és segít neki az ilyen időkben is.

2010. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!