Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy köszönjön a hallgató...

Hogy köszönjön a hallgató egyetemi oktatójának, aki megengedte a tegeződést?

Figyelt kérdés

Az oktató és a hallgató is férfi.

Melyik az a köszönési forma, amelyik nem sérti a megengedett tegező viszonyt, de megadja a kellő tiszteletet?


2014. jan. 19. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még most is oktatja? Csak ennek a tanulónak engedte meg? Ha csak neki és még oktatja, akkor talán az iskolában el kéne tekinteni a tegeződéstől.


Egyébként "Szervusz tanár úr" vagy "Szervusz tanárnő"


esetleg a keresztnevüket lehet tenni a tanár úr /tanárnő helyére.

2014. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy Szia/Helló :)

Ők is visszafelé. Általában fiatal tanársegédekkel tegeződünk...

21/l

2014. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szervusz! Ez tegeződő forma, de mégsem haverkodós.
2014. jan. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Köszönd azt, amit ő is. De nem hibázhatsz igazából. Szerintem senki nem sértődik meg köszönés miatt.
2014. jan. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
Na ezért tartunk itt ahol vagyunk, mert kedves túltanult és magát intelligens és művelt embernek tartó kedves kérdező, még köszönni sem tud. Ezért mondom én hogy nem okos emberek kellenének nekünk, mint a kedves kérdező is, hanem bölcsek és már rég nem itt tartanánk.
2014. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Ja és a válasz: Tiszteletem tanár úr!
2014. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%
A szervusz meg a hasonlókat, mondjuk a játszópajtásodnak illik köszönni a homokozóba, és nem egy egyetemi tanárnak...
2014. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A szervusz meg a hasonlókat, mondjuk a játszópajtásodnak illik köszönni a homokozóba, és nem egy egyetemi tanárnak..."


Szerintem olvasd el újra a kérdést...majd újra és újra, amíg ki nem elemzed, majd értelmezd.

2014. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Hatodik, soha nem az a baj, ha valaki nem tudja, hanem az, ha meg sem kérdezi. A kérdés lényegében minden egyetemistában felmerül (annak idején bennem is, mostanság a diákjaimban is) - szerintem ezért nem ledorongolás jár.

Kedves Kérdező, szerintem azzal lehet jelezni a tiszteletet, hogy a "szervusz" vagy "szevasz" után kimondod az illető keresztnevét is.

2014. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ki az a gyökér, aki lepontozott minket??

Leírtam, hogy ÉN hogy köszönök azoknak az egyetemi tanároknak, akikkel tegeződünk. Nálunk így szokás, ebből még nem volt probléma.

Amúgy eleve hülye a kérdés, túl van tárgyalva.

Ha megengedte, hogy tegezd, akkor egy sima Szia/Helló elég lesz, nem fog megsértődni, ez a lényege a tegezésnek.

Ha nagyobb tisztelet vár el, akkor nem is engedi, hogy tegezd.

2014. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!