Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem szokás álláshirdetés...

Miért nem szokás álláshirdetéseknél kiírni a várható fizetést?

Figyelt kérdés

Úgy utálom, hogy nemhogy nem írják meg mennyit fizetnének, de még bérigény megjelölésével kérik a "pályázatokat". Mintha úgy állnának hozzá, hogy nesztek nyomorultak, aki a legkevesebbért csinálná, annak majd visszaszólunk a többin meg röhögünk egy jót. Hát nem mindegy milyen igényem van, úgy is annyit fizet, amennyit jónak lát...


Külföldön sem szokás megjelölni a fizetést? Vagy ez is ilyen hülye magyar nyalánkság?


2009. dec. 7. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Magyarországon ez is egy szűrő: mennyire ismered a saját értéked?

Ha túl keveset mondasz, az is rossz. Ismerned kell a piacot és annyit kell mondanod, amennyit ő vár tőled, téged is felmérve - ha azt akarod, hogy fölvegyenek.

Nem túl erkölcsös dolog - de ez van. Azt csinálnak veled, amit akarnak.

2009. dec. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek az előzővel.Külföldön ( nyugaton) a bérezés a munkáltató és a munkavállaló magánügye.Senki nem mondja el,még a közvetlen munkatársának sem,hogy mennyi fizetést kap.Az pedig nagy illetlenségnek számít,ha megkérdezed valakitől,hogy mennyi a fizetése.Ha valaki mégis megkérdezi,a válasz általában az,hogy elég jó,vagy lehetne több is.De összeget senki nem mond,sokszor még a barátaiknak sem.
2009. dec. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
köcsög magyar szokás, azt veszik fel, aki a legkevesebbet mondja. tudom, mert kaptam már így állást. :)
2009. dec. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Sehol nem szokás a várható fizetést beirni az álláshirdetésbe - külföldön meg végképp nem, és ott is az kapja az állást, aki a legkevesebbe kerül.
2009. dec. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nincs igazatok, néztem amerikai, brit, és ír állásokat is, és a "külföldi" álláshirdetések többségében ott van a megajánlott éves fizetés, ha alku tárgya, azt külön jelzik, de akkor is tudsz mihez viszonyítani, mert hasonló munkakörben találsz olyat, ahol ki van írva.

szerintem egyértelműen magyar szokás, sőt, itt legtöbbször még a cégnév is titkos, csak sejtelmes utalásokat tesznek rá, hogy ki lesz a munkáltató. :)

2009. dec. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezen már én is kiakadtam egyszer kétszer, és ha én lennék a valaki, akkor ezt törvényileg tiltanám be, egyszerűen nem lehetne álláshirdetést feladni fizetésmegjelölés nélkül.
2009. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Külföldön jól működö szakszervezetek vannak és az adott munkáért kapható átlagjövedelmet megkell adni esetleg többet de kevesebbet nem.
2010. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!