Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek az osztályka...

Mi a véleményetek az osztálykarácsonyról/osztály mikulásról?

Figyelt kérdés

Elég sok ilyen kérdés jött fel mostanában, és szerintem hülyeség. Miért erőltetik rá a gyerekekre, hogy egymásnak vegyenek ajándékot? Annak idején én is úgy utáltam, mikor ki kellett húzni egy nevet, és akkor tessék kötelező neki ajándékot venni.

Arról nem beszélve, hogy sok mindenkinek az is probléma, hogy a saját családjában ajándékot vegyen, meg befizesse a számlákat, nagy öröm lehet nekik az "osztály-karácsony". A tanárok nem gondolkodnak? Itt is sok siránkozó van, hogy a szar fizetéséből nem jön ki, a válasza alá odabiggyeszti, hogy ő pedagógus. Akkor ez nem jut eszükbe, mikor kötelező ajándékozást szerveznek a gyerekeknek?


2009. dec. 8. 01:50
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

hát, igen, furcsa dolog az ilyesmi. én is a pénz miatt nem szerettem csak az ilyen dolgokat.

azt is meg lehetne beszélni, hogy csak 500 Ft értékben kelljen a másiknak ajándékot venni. tudom, semmire sem elég, de az még nem olyan megterhelő, remélhetőleg.

persze nem egy tanulónak, hanem a tanárnak kéne felvetnie.

2009. dec. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a testvérosztályt kell ajándékozni,alsósok még.Technika órán készítenek egymásnak valami ajándékot,ami a szülőnek nem kerül pénzbe.Csak egy WC papír tekercset kelett bevinnünk.Ez így helyes,aranyos,de,hogy a gyerekeknek ez mennyire szükséges,vagy értékelik-e az egyforma ajándékot azt nem tudom....
2009. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Adni jobb,mint kapni.

Azonkívül nem kerül semmibe,mert ez egy bartell.(az én gyermekem is ad,viszont kap is)

Én mindig imádtam,pláne azt a részét,amikor puhatolózni kezdett az ember,hogy minek örülne a kihúzott.Egy csomó érdekes dolog derült ki mindenkiről.:-)

2009. dec. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Én csak azért tartom jó ötletnek, mert az, aki esetleg otthon nem kap (nem feltétlenül azért,mert nincs rá pénz, hanem esetleg azért, mert mondjuk iszákosok a szülők, és lesz.rják), az a kis gyerek is legalább kap valakitől. A lényeg, hogy ne szaladjanak el a lovak pénzügyileg. Tehát ne sok pénzért "kelljen" csomagot venni. Inkább arra törekedjenek, hogy a gyerekek maguk válogassák össze egymásnak az apróságokat. Annak én sem látom értelmét, hogy anyuka elszalad és 2000 forintért vesz egy csomagot.
2009. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is utáltam, nem is a pénz miatt, hanem az elv miatt. Ugye karácsonykor megajándékozzuk a szeretteinket. Namármost én úgy voltam vele, hogy ha valakit szeretek annyira, akkor annak úgyis veszek valamit húzás nélkül is( a legjobb barátom mindig kapott is valamit, ahogy én is tőle), akit meg nem szeretek, annak minek vegyek? Erre húzzak ki egy nevet, ahol kb 50%-az esély, hogy akit húzok, azt vagy utálom, vagy csak nem ismerem, nem vagyok vele jóban, és ezért nem is tudom mit vennék neki. Tehát egy teljesen felesleges nyűg volt.
2009. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek, szerintem is felesleges az egész. Mindig megkérdezte a tanár, hogy ki akar benne lenni és ki nem és csak kb. én jelentkeztem, hogy ellenzem meg egyszer egyik barátom. Úgyhogy nagyon jó volt nekem :DD

Nálunk nem volt megszabva, hogy mennyiért vegyünk így mivel sok gazdag gyerek volt 3-4 ezer forintért is volt aki vett. Én 2ezer körül áldoztam rá, ahogy emlékszem de néha kijött 1400ból máskor meg 3ezer is volt. Ezzel az volt a baj, hogy sokszor csehül álltunk anyagilag és hiába kapok én is csomagot azzal nem vagyunk kisegítve. Eleve nem szeretetből adta ő sem nem is ismertük egymást előtte még nem is beszéltünk csak odaadott valamit és ennyi. De anyukámnak ugyanúgy pénzt kellett adnia nekem, hogy tudjak venni ajándékot valami idegennek akivel amúgy egy osztályba járok. Ő ezt sehol sem kapta vissza, lehet neki kellett volna adnom amit kaptam :DDDD


Viszont az nagyon jó ötlet, illetve felvetés amit valaki írt, hogy akivel otthon nem foglalkoznak legalább ott kap egy kis csomagot. Ez szép dolog.


De amúgy egy nyűg volt az egész nekem is, sosem tudtam mit vegyek heteken át szaladgáltunk esetlenül a boltokba és végül az utolsó nap vásároltunk össze mindenfélét, mert "bazzeg valamit adni kell, úristen ezzel nem állhatok ki az osztály elé, megvegyem neki ezt is ja várj akciós?" :DDD a pasik könnyen lerendezték vettek egymásnak valami piát és kész. De én mindig csajt húztam meg ha pasit akkor olyat aki nem iszik :D

Ez volt a középsuli.

Általánosban meg én vettem mindenféle szuper ajándékot a csomagba én meg volt, hogy nem is kaptam mert aki engem húzott az olyan link volt. Az ofő meg nem kedvelt így nem is foglalkozott az üggyel. Máskor meg a csaj kb. 300forintért vett nekem pedig akkor meg volt szabva, hogy 1000 forint körül legyen. Voltak benne a legócskább csokikból meg ócskaságok. Nem akarok hálátlan lenni meg a szeretetről kellene szóljon az egész, de eleve muszájból kellett venni egymásnak aztán én tisztességesen elvégeztem a feladatom aztán én mit kaptam cserébe, na hagyjuk... Jó, tudom azt fogjátok mondani adni jobb, mint kapni. Persze ha valakit szeretsz akkor tényleg.

De azt a megalázó égést nem kívánom senkinek, amikor bontogattuk a csomagot és mindenki bontogatta nézegette percekig én meg 2 másodperc alatt kinyitottam ugye alig volt benne valami szóval nem igazán volt min meglepődnöm... aztán kérdezgették, hogy mit kaptam és volt akinél hatalmas csomagok voltak a jobbnál-jobb csokikkal, amik a kedvenceim voltak akkor nálam meg az összedobott csomag és a nagy semmi kb. És mások is olyan sajnálkozóan nézték, hogy hát juj te mit kaptál, hát nos... ööö aha. Szóval nem volt egy szuper dolog.


Ennél még az is jobb volt, amikor mindenki adott be pénzt, azonos összeget aztán a tanártól kaptunk mikuláscsomagot, mindenki ugyanazt és az egy átlagos csomag volt voltak azért benne jó dolgok, na nem volt hiperszuper, de örültünk neki. Legalábbis én.


Amúgy a kérdező nagyon jól kiemelt egy bizonyos részt. A tanárok (tiszt. a kiv.nek) néha elég sokat nyafognak, hogy alig keresnek valamit, de amikor ilyesmi van ők a legnagyobb "felbujtók" és megvetetik a diákokkal (szülőkkel) a cuccokat és hatalmas mikulásbulit szerveznek amit nekünk kell kifizetni pedig igényünk sincs rá aztán büszkén feszítenek, hogy ők milyen jó tanárok. Hááááát....

2009. dec. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak


ez fantasztikusan jó ötlet, nem hallottam még sehol ilyet, hogy a tanár megajándékozza a gyerekeket. ez nagyon szuper!!

bár nálunk lett volna ilyen! :)

2009. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is ez volt a legjobb. Nem tudom mennyi munkával járt az ilyesmi de szerintem biztos vannak rendesebb, kedvesebb tanárok akik belemennek ilyesmibe. És nem ő fizette, hanem az osztály csak ő rendelte meg meg ő vásárolta meg és csomagolta be. Mondjuk mi nem voltunk sokan, max 20 csomagot kellett neki elkészítenie.

De mondjuk vett 1-2 kg átlagos szaloncukrot, vagy pár csomaggal. Mindegyik zsákba ment vagy 2-3 meg vett mindenkinek pici ajándékot, akkor még kicsik voltunk így kis figurákat kapott mindenki másmilyet. Ha bemész egy 100forintosba ott is lehet kapni ilyeneket és lehet az egész osztálynak venni mert ezekből mindig sok van. Meg mondjuk mindenki kapott egy idézetet és vett mikulásos csomagot, olyan nejlont és abba beletette, felül átkötötte és kész. Nem emlékszem mik voltak még benne de volt amikor kaptunk pl. kisebb ceruzakészletet vagy ilyesmiket, vagy mindenkinek volt benne pici jegyzettömb. Ilyeneket sokszor 50 forintért lehet venni, micimackós is van meg mindenféle. És így még maradt is pénz a végén és a tanár hozott chipseket és kirakta egy tálba, összetoltunk pár padot és arra. Meg hozott műanyag poharakat és pár üveg kólát, fantát és lehetett eszegetni meg inni. És akkor beszélgettünk azon az órán vagy hasonló, sokszor még a tanáriból a magnót is behozta és akkor volt zene. Sokszor még játékokat is kitalált nekünk. Persze voltak szörnyű tanárok is, meg volt mindenféle de szerintem ez volt a legjobb. Igaz ezért a tanárnak is tenni kell, de mondjuk egy osztályfőnöknek szerintem ez is a dolga. Nem mellékesen ettől megszeretik, tisztelik a gyerekek is és az neki sem utolsó dolog - gondolom. És nem ő fizette csak mondjuk egy délutánt a városban volt amíg bevásárolt és otthon esténként csomagokat csinált, de nem olyan nagy cucc az. Segíthetnek a tanáriban a tanárok egymásnak vagy a szülőket is be lehet vonni, aki ráér bemegy és ők állítsák össze. Nekem az ilyen sokkal többet ért, mint amikor mi szerencsétlenkedtünk annak senki sem örült igazán.

2009. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen, tudom, hogy a gyerekek/szülők adták rá a pénzt, de mégis. :) így legalább mindenki egyenlően kapott. és ez egy jó pont a tanár renoméját illetően, akkor is, ha nem az ő zsebéből megy az egész.
2009. dec. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!