Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit vegyek a német tanárnak...

Mit vegyek a német tanárnak karácsonyra? :'D

Figyelt kérdés
nekünk a tanárok is benne vannak a húzásba, és a az ofő helyettest húztam aki a német tanárom. nem tudom mit vegyek neki:S
2009. dec. 8. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A. H. Harcom című könyvét eredeti német kiadásban. Nehéz megszerezni, de biztos értékelni fogja az erőfeszítéseidet.
2009. dec. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen nálunk is volt, hogy a tanároknak is vettünk ugyanígy.


A tanár mindig valami karácsonyi cuccot kapott. Pl kis házikó amibe mécsest lehet rakni és a ház ablakain kiszűrődik a fény. Vagy illatgyertya vagy hasonló díszek illetve mellé egy jobb minőségű bonbon vagy valami. Szerintem lehet adni raffaellot, ferrero rochet, (lehet nem így kell írni bocs) jobb milkát cherry queent stb. ezek nem túl drágák és valahogy ki is néznek és az ízük is finom. Gondolom nem akarsz egy merci-t venni 4ezer forintért... vagy nézz utána a neten a németeknél milyen karácsonyi hagyományok vannak és azzal kapcsolatban szerezz be neki valamit vagy valami hasonló.

Vannak most karácsonyi vásárok annyi szép dísztárgy van meg mindenféle hangulatos dolog. Vegyél párat és szépen csomagoljátok be otthon szép csomagolóba masnival és szerintem jópont ha kis kártyát is teszel hozzá és ráírsz valamit, egyszerűen : boldog karácsonyt kíván xy. ezt írhatod németül is, de akkor ne legyen benne hiba kérdezd meg hogyan írják helyesen.

Ha ajándéktasakba teszed az szerintem nem olyan szép, semmivel se tart tovább becsomagolni de megéri.

2009. dec. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommentárokat:)
2009. dec. 9. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!