Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tudnátok olyan könyveket,...

Tudnátok olyan könyveket, dokumentumfilmeket ajánlani, melyekben betekintést nyerhetek a mindennapi japán életbe, a szokásaiba, hagyományaiba, érdekességeibe?

Figyelt kérdés

Már nagyon sok könyvet böngésztem a neten, de mindegyik az utazásról, szállásokról szolt, és dokufilmekből is csak olyat találtam melyben természeti katasztrófákat mutatnak be. Engem konkrétan egy japán ember mindennapi élete érdekelne, hogy miben különböznek tőlünk, hogy szoktak szórakozni, mit szoktak enni, mit szeretnek csinálni...


Nagyon kérem segítsen valaki, mert már nagyon régóta keresek ilyen témájú könyveket, filmeket, de sehol sem találtam. (Inkább a könyvek érdekelnének, de ha valaki tud filmeket akkor nagyon szívesen megnézem azokat is)

És az egyik legfontosabb: az ajánlott könyv és, a film is magyar nyelven legyen


Arigatō gozaimashita! :)



2014. febr. 22. 16:58
 1/1 anonim ***** válasza:

90-es években élt egy írói vénájú magyar házaspár 2 évig Japánban, és részletesen írtak varázslatos kalajdnaikról - magyarul. A könyvtár internetes adatbázisában díjmentesen olvasható (ha akarod, ki is nyomtathatod):


Laczkó Zsuzsa - Radnai Tamás: levelek japánból - paprikáskrumpli evőpálcikával


[link]

2015. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!