Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok erről? Rossz...

Mit gondoltok erről? Rossz ember vagyok ettől?

Figyelt kérdés
Nagyon szerelmes vagyok egy nem magyar nemzetiségű férfiba, még soha életemben nem szerettem ennyire senkit, és attól félek, hogy nem is fogok. Megkérte a kezemet, én pedig nemet mondtam neki annak ellenére, hogy a saját szívemet is összetörtem. Számomra ez elvi kérdés. Én nem akarok vegyes házasságban élni, nem akarom, hogy a gyerekeim hátrányos helyzetbe kerüljenek ennek a következtében. Szeretném őket megtanítani a gyönyörű magyar nyelvünkre és át szeretném nekik adni a kultúránkat. Azzal pedig tisztában vagyok, hogy ez ilyen felállásban nem működhetne, minden erőfeszítés ellenére.
2014. márc. 1. 20:53
 1/5 A kérdező kommentje:
*Átadni a kultúránkat.
2014. márc. 1. 20:54
 2/5 anonim ***** válasza:
3%
Ha te nem is gondoltál erre, ez nem más, mint kőkemény rasszizmus.
2014. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ennek semmi köze a rasszizmushoz.

Nem, nem vagy rossz ember ettől. Te döntésed. Bárhogy is döntesz, következményei lesznek.

1. Elutasítod. Lehet többet az életben nem leszel ilyen szerelmes. Lehet eldobtad a boldogságod.

2. Hozzámész. Feltételezem akibe szerelmes vagy az színesbőrű, tehát a gyerekeiden látszani fog, hogy félvérek, és attól tartasz (joggal), hogy sok ember ki fogja őket közösíteni. Félsz attól is, hogy később el akarja hagyni az országot és te viszont szeretnél ittmaradni.


Igen, mérlegelni kell a dolgokat mielőtt bármibe is beleugrasz, de ettől rasszista nem leszel.

2014. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
91%
Nem vagy raszista. A leendő gyerekeid érdekében. De nem elhanyagolható az sem, hogy amikor elmlik a rózsaszín köd, lassan kevesével jönnének majd elő a különbségek amik eleinte nem zavarnának de idővel egyre jobban. Mert azok a különbségek bizony megvannak. Nem jobbak vagy roszabbak, értékesebbek vagy értéktelenebbek. Egyformán értékesek és jók, de csak egyszerűn mások vagyunk. És ez a saját milyenségünk ami nekünk a természetes.
2014. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Helyesen, felelősséggel döntöttél.
2014. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!