Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vallásos emberek, ti mit...

Vallásos emberek, ti mit gondoltok arról, hogy sok ember, akinek teljes meggyőződése, hogy Istenben nem hisz, ünnepli a karácsonyt vagy például a húsvétot?

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Én pont, hogy nem vallásos vagyok, nekem a karácsonyban nincsen vallási töltet, épp ahogy a húsvétban sincs. És akkor mi van? Valamit gondolni kellene rólunk?
2012. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Ezek az ünnepek mindenkinek jár.
2012. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Ok, hogy ezeknek az ünnepeknek a vallásban van a gyökerük. Sőt, egész Európa kultúrája a vallásokra épül. De nem gondolom úgy, hogy aki nem hisz Istenben, az ne merészeljen karácsonyfát venni, mert szétrúgom a popóját. :)
2012. dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
szerintem ez olyan dolog, hogy mindenki ünnepli, de csak az érzi át igazán mélyen aki vallásos, másnak inkább az ajándékról szól..szerintem.
2012. dec. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

azt gondolom hogy ez egy ürügy nekik ajándékozáshoz meg pihenéshez/nyaraláshoz... de amúgy egy marha nagy üres semmi.

meg, hogy ennyiből lehetne ünnepelni tavasz-ünnepet, meg mindenféle Wicca és egyéb vallás ünnepeit is - csak aki nem hisz benne, annak épp olyan tartalmatlan mint a karácsony pl.

egyszerűbb lenne ha ilyen ünnepek lennének: pénz-ünnep, szex-ünnep, karrier-ünnep, plasztikai műtét-ünnepe, legújabb plazmatv-ünnepe. így az ateisták ünnepelhetnék ezeken, a hozzájuk méltó napokon, míg a vallásosok a régi ünnepeken.

ja és ezeket a forradalmakat se kéne ünnepelni... ez már rég nem Magyarország mert lassan nem is élnek benne vérszerinti magyarok forradalom, összefogás meg... hol van az már? aki ma magyar annak inkább le kéne tagadnia meg szégyen gyalázat hogy hagyta a nép hogy ez legyen 1000 év után ebben az országban... eladják, elkisebbségisítsék az egészet.

2012. dec. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Első: nem mondom, hogy kellene gondolni bármit, csak kíváncsi voltam, mert én nem vagyok vallásos, ezért nem tudhatok magam válaszolni a kérdésre.


Azt azonban kikérem magamnak, hogy csak az ajándékok miatt ünnepeljük. (Húsvétkor nem kapunk ajándékot, csak a gyerekek, a nőknek meg sokszor már inkább nyűg a locsolás.) A karácsonyt nem az ajándékok miatt ünnepeljük, hanem a hangulat, a meghittség miatt, azért, mert egyes családokban mondjuk a szülő külföldön dolgozik, vagy akármi, ilyenkor összegyűlnek. A rokonok meglátogatják egymást (mi a rokonokkal nem ajándékozunk). Én, aki utálok főzni, most segítek anyámnak a sógornőmmel együtt, vagy pl. mikor kicsúszott a számon egy csúnya szó, anyám rám szólt, hogy ezen a napon nem beszélünk így. Elfogadom, ha egy vallásos ember azt írja, hogy neki nem tetszik az, hogy mi ezt ünnepeljük, de senki ne induljon ki a saját felszínességéből! Köszönöm!


Köszönöm mindenki válaszát, szívesen olvasok továbbiakat. (Egyik választ sem én pontoztam le vagy föl.)

2012. dec. 27. 21:27
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyugi kérdező, a legtöbb ember nem akad fenn ilyesmiken, és úgy gondolja, hogy mindenki azt ünnepel és úgy, amit és ahogy akar. Nem vagyok vallásos, nekem a karácsony "csak" a szeretet ünnepe. De nincs ezzel gond. A gond azzal a kicsi, de annál hangosabb kisebbséggel van (fanatikus vallásosak és fanatikus ateisták) akik mindenen fennakadnak, és csinálják a fesztivált.
2012. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jó, hogy kiírtad ezt a kérdést, én vallásos vagyok, és én is ezen gondolkodtam, hogy hogyan is viszonyulok én ahhoz, hogy nem vallásos emberek is vallási ünnepeket ünnepelnek, de a vallási tartalmuktól megfosztva...


Nem tudom, milyen is ez. Látom, hogy a karácsonyt a kereskedelem "átvette", ilyenkor igyekeznek eladni a portékájuk nagyját. Ez persze fáj, mert ez tönkreteszi az ünnep lényegét.Rálőcsölik pl. a buddhista és sintoista japánokra a karácsonyozást, csak hogy fellendüljön a bolt...Na EZT nem tudom elfogadni, ez a kereskedelem uralma az életünkön.



Ugyanakkor azt islátom, amit valaki írt itt, hogy neki "csak a szeretet ünnepe", tehát hpgy a nem hívőknél is sok esetben valódi ünnep, tényleg a szeretet-kapcsolatokrólszól,és ezt meg nagyonis el tudom fogadni, hiszen a karácsony vallási tartalma is ez, vagyis hogy az Isten fia felvállalja az emberiéletet... szeretetből,és ezért mi is igyekszünk szeretet adni egymásnak. Szóval itt az ünnep misztériumában összeér a hívőés a nem hívő ünneplése...


Amúgy arra gondolok, hgy lehetnének olyan ünnepeink is,melyek nem vallásiak: a tavasz ünnepe, az aratásé, a szüreté, a napéjegyenlőségé, a napfordulóé stb., ezek a "pogány" ünnepek kivesztek, főleg a városból, pedig szépek és értékesek, és mindenkié... A farsang még megvan,

2012. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat!

Utolsó, azt hiszem, lemaradt a mondatod vége. nekem amúgy igazából mindegy, én nem tartom rossznak, vagy ilyesmi, sőt, nagyon imádom a karácsonyt, pedig nem vagyok vallásos. Csak úgy eszembe jutott. Igazatok van az üzletről és a bizniszről, de azért sokan családi ünnepnek,a szeretet ünnepének, harmóniának, meghatottságnak élik meg vallás nélkül, és ez (is) jó.

2012. dec. 29. 23:50
 10/13 anonim válasza:
Azért, mert nem hiszek szervezetten, és nem járok templomba, még nem jelenti, hogy olyan sekélyes lennék, hogy pénz-ünnepet tartsak, meg szex-ünnepet, vagy akár plaszikai műtét-ünnepet. Sőt, kikérem magamnak. A karácsony, és az ünnepek már nem vallási indíttatásból fontosak, hanem kulturális szempontból. Az összetartozás érzése megjár mindenkinek, és a legtöbb családban csak ilyenkor gyűlik össze mindenki. Én szeretem a családomat, és örülök, hogy karácsonykor ezt egy-egy apró ajándékkal, jó kis eszemiszommal egybekötött közös estéken kimutathatom. mert igenis meg kell állni egy évben egyszer,és belegondolni, hogy szerencsések vagyunk, hogy ebben a világban legalább mi vagyunk egymásnak. Sok ismerősöm más vallás szerint él, és ők pl. a saját ünnepeiket ülik meg, és szeretik egymást. Mindenkinek kell a lehetőség, hogy a családjával való összetartozást kimutathassa.
2013. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!