Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok a gyilkosságról?...

Mit gondoltok a gyilkosságról? Van-e joga valakinek elvenni egy másik ember életét?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég beszélgettem valakivel erről, és ő azt mondta, az embernek nincs joga megölni egy másik embert, aki előtt még ott az élet, saját tervei vannak, családja, stb. és hogy ő el sem tudná képzelni, hogy ezt így valakitől elvegye. Ti mit gondoltok, miért nem ölnétek meg valakit? Ha mondjuk nem lennének törvények erre vonatkozóan. Mert én nem egészen értem ezt az egész dolgot, tudom, hogy sokan rosszul éreznék magukat ha meg kellene ölniük valakit, csak nem tudom miért.
2012. ápr. 12. 01:59
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
71%
Az én véleményem erről az, hogy minden embernek egyenlő módon van joga az élethez, amit Istentől kapott. Ő adta ő veheti el. Ember nem árthat neked olyan mértékben ami téged feljogosít arra, hogy az életét elvedd.
2012. ápr. 12. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hívő, úgyhogy ez nem igazán segít megérteni. De nem is úgy értettem a kérdést, hogy mondjuk bosszúból miért nem lehet ölni, hanem csak úgy? Mi akadályozza meg az embert, ha nem nézzük a törvényt? (Azért hasznos a válaszod, oké, aki hívő az azt mondja, ehhez csak Istennek van joga.)
2012. ápr. 12. 03:34
 3/46 anonim válasza:
93%
Én se vagyok hívő.És szerintem nagyrészt csak a törvény miatt nem gyilkolnak,vagy vallás.Másik ok lehet még esetleg az undor.Én például azt se tudom elképzelni,hogy lehet megölni egy nyuszit.:D Hát még embert.Persze vannak,akiknél nem sajnálnám,ha elvennék az életét.Például gyerekgyilkosok,pedofilok,nemi erőszakolók.Életeket tesznek tönkre.De szerintem sokkal nagyobb büntetés lenne nekik,ha bezárnák őket mondjuk egy kis cellába életük végéig,és soha egyetlen emberrel se érintkezhetnének.:)Csak a plafont bámulnák évekig.Méltó büntetés,jobb mint a halál.
2012. ápr. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én inkább bámulnám a plafont mint hogy meghaljak. De amit te írsz, bűnözők, az is inkább a bosszúról szól. Én normális, átlagemberekre gondoltam. Az állatokat meg még kevésbé értem, miért sajnálják ha meghalnak. Nem azt mondom, nekem is voltak, szoktak lenni háziállataim amiket szeretek, de ha meghalnak, ez van, ez az élet rendje. Jó, a gyilkosság persze nem természetes, de a végeredmény, hogy meghal az ember/állat, ugyanaz. Bár ez már nem a kérdésemhez kapcsolódik, nem arra vagyok kíváncsi, miért szomorúak az emberek ha meghal valakijük. (Mondjuk ezt sem értem, de mindegy.)
2012. ápr. 12. 06:19
 5/46 anonim ***** válasza:
95%

Azt sem érted, miért szomorúak az emberek, ha meghal valakijük????

Kedves Kérdező, nem bántani akarlak, de biztos hogy Nálad minden rendben van? Mármint rendesen működnek az érzelmeid? Tényleg nem bántásból, vannak olyan betegségek, amik az érzelmek értelmezését nem teszik lehetővé, mivel sosem tapasztaltad őket. Azt mondod, szeretted a háziállataidat, de amikor meghaltak, egyszerűen konstatáltad, hogy ez az élet rendje. Ez esetben nem hiszem, hogy tényleg szeretted őket! Valahogy úgy érzem azokból, amiket írsz, hogy se a szeretet, se a bánat érzését nem érted, csak használod a szót valamire, amiről azt hiszed, hogy az. Ez pedig nem normális dolog.

Ha jól érzem, akkor lehet, hogy érdemes lenne felkeresned egy szakembert, hátha tudnak ezen változtatni.

2012. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
93%

Abból is ezt érzem, hogy mindent, az emberek érzelmeit is logikus magyarázatok alapján akarod megérteni.

Az érzelmek pedig nem a logikán alapulnak!

2012. ápr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:

Ez nem Te voltál?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Itt vki írt is a pszichopatákról, csak én nem akartam leírni a szót, mert ebből sokan csak a sorozatgyilkosokra asszociálnak, pedig egy pszichopata nem feltétlenül az. Csak nem érti, miért lenne baj, ha az lenne... Nem azért nem öl, mert nem tudná megtenni, hanem azért, mert a törvény tiltja.

2012. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

"Az érzelmek pedig nem a logikán alapulnak!"


Tudom, bizonyos agyi funkciók felelnek az érzelmekért. Valószínűleg ezek nálam nem működnek rendesen, lényegtelen, nem megyek semmilyen szakemberhez, nem vagyok beteg, ilyen voltam mindig. De ezért kérdeztem meg itt, hogy írjárok le mit gondoltok, mert ilyesmikről nem nagyon szoktak beszélni az emberek, mert gondolom ez mindenkinek természetes. Nálunk is csak azért merült fel a téma, mert épp egy ilyen műsor ment a tv-ben. Tehát ha átérezni nem is fogom a dolgokat, de legalább tudnám mi a magyarázat arra (ami az eredeti kérdésem volt), hogy a törvényektől függetlenül miért gondolják emberek, hogy a gyilkosság rossz. Erkölcs, lelkiismeret, ezeket hallottam, de mik ezek a dolgok, gátolják az embert abban, hogy bizonyos dolgokat (enyhébbeket is!) elkövessenek?

2012. ápr. 12. 08:57
 9/46 A kérdező kommentje:
Nem, nem írtam még ki ilyesmi kérdést, azt hiszem.
2012. ápr. 12. 08:57
 10/46 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem szándékosan provokálsz, akkor beteg vagy. Fordulj szakemberhez.
2012. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!