Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit jelent az, ha én a legjobb...

Mit jelent az, ha én a legjobb barátom, internetes beszélgetésnél úgy emlegetem, hogy Te és nem te?

Figyelt kérdés
Vagy Neked és nem neked? Egyébként a legjobb barátom lány, én fiú vagyok. De tényleg csak barát.
2009. dec. 12. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig nagy betűvel írom a személyes névmásokat. =) Szóval szerintem semmi különöset. =) 18L
2009. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Levelekben a megszólításokat nagy betűvel írják, innen átragadt szokás. tisztelet jele.
2009. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Ahogyan az előtte, szóló említette, a másik iránti tiszteletet hangsúlyozza a (Te, Neked, Tőled, Veled, Hozzád stb.) használata. Nem hivatalos, de bizalmas beszélgetésben/levelezésben én is szoktam használni.


Ami durva, ha valaki az Én-t (illetve az egyes szám első személyű személyes névmás ragozott alakjait) nagybetűvel írja, még mondaton belül is. Számomra az jön le belőle, hogy az illető egoista...

2009. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt, hogy én, vagy nekem, tőlem, csak a mondat elején írom nagy betűvel! Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Ha szeretnétek, még írjatok!
2009. dec. 13. 09:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
azt jelenti,h van benned ennyi tisztelet az illető felé... nálam ez legalábbis egy alapvető illem...akinek kisbetűvel írom a rá utaló személyes névmásokat, azt lenézem
2009. dec. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Válaszoló! Igazad van,tényleg nagyon tisztelem a legjobb barátom!!! Végtelenül jó ember!!! De Téged is és Minden Kedves Válaszolót tisztelek!!!
2009. dec. 14. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de egyébként is nagy betűvel illik írni annak, hogy Te, akivel beszélgetsz. Nem?
2009. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!