Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étteremben ha egy forró...

Étteremben ha egy forró vászonkendőt hoznak evés előtt, azzal mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Egy kínai étteremben volt ez. Gondoltam biztos kezet törölni benne, de olyan forró volt, hogy vissza kellett dobnom a tányérra.

2014. márc. 4. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Épp akkor vasalták ki a rongyszalvétákat?


Vagy a tányér kaja melegen tartásához. Bár ez hülyeség, valamire való étteremben eleve melegített tányérba szedik az ételt, és az nem hűl ki annyi idő alatt, míg megeszik a kaját... :)

2014. márc. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egész vastag volt, szinte mint egy törölköző. A pincérnő ott állt és várt, szerintem nem igazán tudott magyarul, csak vigyorgott.
2014. márc. 4. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kínos lehetett, de nem a pincérnőnek...

Ha repülőgépen hozzák, akkor az az arc és homlok megtörlésére való. Ezt 5 perc múlva viszik el. Ha vendéglőben hozzák, akkor az helyettesíti a kézmosást, (vagy ajtókilincs-fogdosás miatti "fertőtlenítés" céljából hozzák). Ezt a pincérfiú hozza és utána azonnal el is viszi. Csak elegáns és drága vendéglők gyakorolják.

2014. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Pedig ez nem volt előkelő hely, egy kis kínai vendéglő volt inkább.

Megint tanultam valamit. :)

2014. márc. 4. 15:53
 5/5 nagylzs ***** válasza:
76%
Aha fertőtlenítésre, de csak akkor ha nedves! A nedves forró kendőt szokták használni ilyenre. Ha száraz nedves akkor én sem tudom!
2014. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!