Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan "győzzük meg" a hitetle...

Hogyan "győzzük meg" a hitetleneket?

Figyelt kérdés
Milyen példákon keresztül, ismertek rövid, motiváló történeteket? Olyanokat, amelyek nem erőltetnek, hanem érdekesek, és elgondolkodtatók? Vannak ismerőseim, akiket oly szívesen terelnék Isten útjára. Hogyan tegyem ezt?

2013. okt. 31. 12:34
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
97%
Hogyha őket érdekli a dolog. Ha nem, akkor magadnak csinálsz nagyobb kárt.
2013. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
82%

Nekem van egy történetem:


Élt egyszer egy ember, aki meg akart téríteni másokat.Az emberek ezért megutálták, mert senki sem szereti, ha kéretlenül vallási dolgokkal tömik a fejét.


Hogy mi a tanulság:

békén kell hagyni az embereket a saját vallási nézeteinkkel, mert ha valaki nem érdeklődik ez iránt, akkor valószínűleg a legkevésbé sem érdekli.

2013. okt. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%
Mi érdeked van, hogy meggyőzd a "hitetleneket"? Hagyd őket béként, nagyon jól megvannak a te térítésed nélkül is.
2013. okt. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
31%

A cselekedek eredménye legyen édes...

Bár attól, hogy valaminek a része szimpatikus vagy elgondolkodtató, még nem tesz minden állítást hitelessé.

A vágyak sem válnak valóságra...


Ha azt akarod, hogy Istent fogadják el, Istent kell megismertetned...

De ez nem elég sajnos. Bizonyítékra is szükség lenne.

Istent az ésszel nehezebb megismertetni vagy a szívvel?

2013. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
50%
Tűzzel, vérrel és verejtékkel, mondanák a bigottak...
2013. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
16%
Ha csodákat tennél, mint a Jézuska? Neki ez sokszor bejött!
2013. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem hagyod őket békén? Az neked jó lenne, ha téged folyton b...szkurálnak mások a saját világnézetükkel?

Én amúgy az ilyen "barátokat " (mert az nem igazi barát, aki nem fogad el úgy ahogy vagyok) szépen leépítettem. Aki folyton a Bibliából idézett, azzal 3 éve nem is beszéltem, szép lassan elhalt a kapcsolat. Aki a face-en írogat néha, azt is kezdem leépíteni, mert nem lehet neki semmit elmesélni, mert oda lyukad ki, hogy Jézus így meg úgy. A hócipőm tele van velük már.

Aki csak simán hívő, tudom róla, hogy komolyan veszi, rendszeresen jár templomba, minden étkezés előtt imádkozik, de eddig még mindig békén hagyott, azzal még mindig tartom a kapcsolatot.

2013. okt. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
61%
A hitetleneket? Ki mondta, hogy nem hiszek? Elhiszem mindazt, amit a tudomány alátámaszt, látok, érzékelek, tapasztalok. Olyasmit nehezemre esik elhinni, ami nem valós.
2013. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
63%
Szilvás buktával, mert azt szeressük.
2013. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
90%

Én ateista vagyok, de azért leírom, mi riaszt vissza legjobban. A keresztény (gondolom erről van szó) erkölcsi alapvetésekkel semmi gondom, viszont ezek magyarázata, eredete erőltetettnek tűnik nekem. A legfőbb gondom, hogy a hívők mintha nem hinnének az emberi jóságban, hanem egy külső erőtől eredeztetik. Arról akarnak meggyőzni, hogy alapból bűnös vagyok, és külső segítségre van szükségem.

Én pedig abban hiszek(!), hogy a jóság és mindaz, amire a Biblia erkölcsileg akar tanítani, az eredendően bennünk van, és a gonosszal való harc is bennünk zajlik. A vallás egy eszköz ahhoz, hogy előhívjuk a bennünk lévő jót, de nem fogadom el, hogy az egyetlen eszköz.


Nem meggyőzni kell az ateistákat, hanem jó példával előljárni a toleranciában és erkölcsben. Nem Istenről kell prédikálni, hanem arról, amit a Biblia szerint tanít. Jézus biztos egy nagyon okos és jó ember volt, de a körítés, a külső erő belevonása, az már visszatetsző. Elvész a lényeg; hogy mi emberek vagyunk, akikben keresni kell a jóságot.

Respect. :)

2013. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!