Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok ember miért rágózik?

Sok ember miért rágózik?

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 19:20
1 2
 11/17 anonim válasza:

8 nem szoktam olyat mondani amibe nem vagyok biztos.

Kérőddző állatok pl a tehén, egész nap csak rág, rág..stb..

2014. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Pedig szoktál ezek szerint... a kérődzés azt jelenti, hogy legeléskor a tehén rágás nélkül nyeli le a táplálékát, majd "szabadidejében" azt visszaöklendezi és megrágja.
2014. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Anyukám a kocsiban szokott, hogy ne legyen hányingere.
2014. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert éppen nincs lehetőségem fogat mosni, de nem tudom elviselni az evés utáni szájízemet. Vagy mert éppen nem akarok fogat mosni, mert amúgy is mindig túlmosom, és nem okos túl gyakran koptatni a zománcot. Vagy mert csak. (Nem kérődzöm, lehet ezt kulturáltan is intézni, nem mellesleg a rágózás során fokozódó nyáltermelés tisztítja a fogakat és a szájüreget, és nekem például tizenöt év alatt egyetlen tömést sem szedett ki, mert tisztességesen vannak betömve a fogaim...)
2014. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mert tanítok, és nem szeretem, ha kajaszagú a szám, és a tanítványnak meg nekem is kellemetlen:D
2014. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagy többség, akit ismerek, szimplán pótcselekvésként csinálja. Persze nyilván vannak olyanok is, akik tényleg azért kapnak be néha egy-egy rágót, mert szükségük van a leheletük felfrissítésére ebéd után, de ez ritkább. A nagy többség simán elcsócsál egy vagy két csomag rágót per nap, ennyi leheletfrissítésre meg nincs szükség, és képesek akkor is a rágót csócsálni, amikor másokkal beszélnek (gyakran a felettesükkel vagy ünnepi alkalomkor is), és sztem az elég gusztustalan dolog, még ha "kulturáltan" rágóznak is. Mondjuk jobb, mint cigizni, az tény és való.

Én nagyon ritkán rágózom amúgy, és tényleg csak akkor, ha nem tudok elmenni fogat mosni egy szagosabb ebéd után.

2014. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én pl. azért hogy legyen állott szájszagom, mint egyes körülöttem lévő embereknek.
2014. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!