Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha megláttok egy tetovált,...

Frigg kérdése:

Ha megláttok egy tetovált, testmódosított embert, mi az első, ami eszetekbe jut?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó a kategória, de szerintem valamennyire kapcsolódik ide is.

Arra lennék kíváncsi, hogy kinek mi az első benyomása, mi a véleménye? Magáról az emberről, vagy akár az egész stílusról, önkifejezési módról?

Ha tetszik, miért; ha nem tetszik, miért nem?


Azon gondolkodtam, hogy a mai világban még mindig szerepet játszik-e az előítélet a tetoválásokkal kapcsolatban.

Mindenki válaszát szívesen olvasom :)


23/N



2014. márc. 29. 02:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor meglátok egy komolyabb tetoválást, vagy testmódosítást, az az első gondolatom, hogy ezt nem tenném magammal. Nem tartom őket szépnek. Maga az ember nem érdekel miatta annyira, hogy megítéljem, és az sem, hogy miért csinálta. (A legtöbbek csak a "miért ne" okból teszik ezt magukkal, mindenféle mögöttes jelentés vagy indíttatás nélkül. Emiatt súlytalan a dolog.) Egyszerűen csak nem értem.

Egyébként meg van egy-két tetovált ismerősöm.

2014. márc. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)


*Azt elfelejtettem oda írni, hogy nemet és kort is írhattok*

2014. márc. 29. 03:56
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

én sem tartom szépnek

23/L

2014. márc. 29. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem fontos tényező a tetoválások minősége és témája. Engem amúgy is nagyon érdekel a művészet, szóval van kialakult ízlésem, foglalkozom vele. Nem azt mondom, hogy sokkal jobban értek hozzá, mint bárki más, de talán nehezebb velem elhitetni, hogy egy egyébként tré munka szép. Nem vagyok túl könnyen meggyőzhető. :D Lényeg a lényeg, a jól kidolgozott, technikailag jó tetoválásokkal nincs semmi bajom, sőtt, kifejezetten tetszenek.

Viszont az ilyen "haver okosba' megcsinálta az anyja pincéjében" stylus szerintem nem okés. A másik, ami elég vicces tud lenni, az a tipikus kiscsajos mini kereszt, végtelenjel, pillangócska (ha egy szépen kidolgozott, mondjuk élethő darab, az nem gáz), Paulo Coelho idézet.


Szóval engem nem az érdekel, hogy van-e tetoválása valakinek vagy nincs, hanem hogy ha van, akkor milyen minőség. Sasha Unisex munkái pl. nekem kifejezetten tetszenek, meg hasonló stílusba a Dark Art Tattoos Csiga, egy picivel realisztikusabb, de mégis stilizált.

Egyébként gondolkodom rajta, hogy én is csináltatok majd egyszer, ha kicsit jobban mennek a dolgok anyagilag. A Dark Art Tattoo nagyon szimpatikusnak tűnik, csak az a baj, hogy Budapesttől kb. 1500 km-re lakom. Magyarországon belül is csak Pécs közelében lenne szállásom, anyukám házában, aki annyit mondott, hogy nem lenne rám tól büszke, ha tetováltanék. :D Tudom, úgy hangzok mint egy gyerek, de a közelebbi családban senki nem tetovált, ráadásul mindenki eléggé... khm, erős személyiség. :)

2014. márc. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapból nem tetszik a tetoválás.

De ha egy kisebb, nem feltünö és szakembernél készített van valakin, azt el tudom fogadni.

Ami ma divat, hogy nevet, dátumot, idézetet, stb tetet magára valaki, azt bohóckodásnak tartom. Önkifejezésnek csak egész ritka esetben lehet tekinteni, mivel minden második tininek ez a "módszere".


Ha meglátok valakit tetoválással, az elsö benyomásom negatív, legalább is fenntartással közeledek hozzá.


36/N

2014. márc. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Nálam ne a tetoválás számit, hanem a viselkedés a legfontosabb az első benyomásnál. Mert lehet egy jólöltözött úriember is első pillantásra ellenszenves a viselkedése miatt.

de a kérdésre válaszolva néha irigylem a tetovált, tesmódositott embereket, mert én is szeretném, de gyáva vagyok az ilyesmihez - legalábbis abból a szempontból, hogy nem akarok kitünni a tömegből, nem szeretem ha megnéznek :( úgyhogy még a hajam se mertem pld zöldre festeni :( ffi

2014. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Leginkább semmit nem gondolok, ő így érzi jól magát, legyen boldog. Nem akadok ki sem a neonszín hajon, sem a a tiritarka tetoválásokon, sem az extrém piercingeken, többségük tetszik is. Jó nekik, hogy bátrabbak, mint én :) Más is írta, én is megerősítem: a viselkedés, a személyiség számít, nem a kinézet. 26N
2014. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
25%
Nekem a műveletlenség és a bűnözés jut eszembe.
2014. márc. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
Közrejátszik abban, hogy hogyan ítélem meg az embereket, hisz szerintem sokat elárul a személyről az, hogy mit hajlandó magára varratni, de önmagában a tényért, hogy tetoválása, vagy ehhez hasonlója van nem ítélnék el senkit. Nem vagyok oda ezekért a dolgokért, de tény, hogy egy részük nagyon jól néz ki. 18/F
2014. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki hozzászólását!

Vegyes válaszok születtek, ahogy előre gondoltam :)


Én is egyet értek azzal, hogy sajnos elszaporodtak ezek a semmitmondó tömegtetoválások. De én ezeket nem is veszem figyelembe annyira, mert valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek valóban mélyenszántó gondolatai vannak egy végtelen jelről, vagy egy tollból kiszálló madaras izéról.


Én is rendelkezek két tetoválással (egy Edgar Allan Poe témájú alkotás van a jobb combomon, mert imádom az írásait, mondhatni írói példaképem). De én nem is egy varrótűvel, sufniban készíttettem.


8-as válaszadó: meg tudod indokolni, hogy miért egyből a negatívumok jutnak eszedbe? Tényleg érdekel!


Örömmel látom, hogy nem csak két véglet adott hangot a véleményének, viszont megkérném a lepontozó brigádot, hogy hagyja abba, mert ez egy olyan kérdés, ahol a szubjektív véleményekre voltam kíváncsi, így jelenleg a válasz "hasznossága" nem egyenlő azzal, hogy egyet értünk-e vele, vagy sem. Pontosan erre voltam kíváncsi, hogy kinek mi SAJÁT nézőpontja.


Jöhetnek még válaszok!

2014. márc. 29. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!