Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Első munkahely, hogy köszönjek?

Első munkahely, hogy köszönjek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, első munkahely. Öltönyös irodai munka és lesz egy két közép korú kolléga.


A jó reggelt az reggel oké, az mehet fiatalok közt is, a jó napot viszont nekem túl alárendeltnek hangzik, ha csak nem jóval fölöttem van a hierarchiában.

Viszont a szia/heló meg megint nem az igazi ebben az esetben:)


2013. ápr. 1. 01:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
háát.. "a jó napot viszont nekem túl alárendeltnek hangzik" , na ez egy óriási tévedés a fejedben:) szerintem így köszönj, meg ami lehet még fontosabb....: rakd magadban rendbe, mert ez egy normális köszönés, és lehet túlzásnak tűnik, de ha te ezt alárendeltnek tartod, és emiatt kerülöd, kerülhetsz még parás szituácóba köszönésél. ill. aki igazán jól szituált ember, és tanult, az azt szokta mondani ehelyett, hogy jó napot kívánok, figyeld majd meg!:)
2013. ápr. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem kerülöm, szoktam használni, csak szerintem más egy munkahelyi közegben ahol végtére kollégák leszünk, nem pedig alá-fölérendeltség van mint pl tanár-diák, főnök-beosztott esetében.

Bár jobb alternatíva nem jut eszembe úgy hogy maradok valószínűleg a Jó napotnál, aztán maximum szól az idősebb fél ha mehet valami lazább köszönési forma.

De aztán az is lehet, hogy tényleg én fogom fel rosszul:)

2013. ápr. 1. 02:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A "kívánok"-ot is tedd hozzá, anélkül udvariatlannak hangzik a hivatalos helyeken. Aztán ha ők a tegeződést tartják természetesnek, akkor úgyis fel fogják neked ajánlani! Lényeg, hogy ők kezdeményezzék. Egyébnként ha túl udvariasnak, túl hivataloskodónak is éreznéd magadat, az is sokkalta jobb, mintha esetleg lehellozod őket, mert utóbbiért nagyon megorrolhatnak rád, rossz belépő, míg az elsőnél nem történik semmi, max te érzed furának.
2013. ápr. 1. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok munkahelyen elmondják milyen kultúrába csöppensz bele? Neked nem szólt senki,mi a szokás? Sem a köszönéssel se más módon ne figyelj az alá vagy fölérendeltségre! Neked egyetlen dolgod van, elvégezni a saját munkádat lesz!
2013. ápr. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hali


Mivel fiataabb vagy és még csak most kezded a munkát te alárdendelt leszel! A 2 kollégádnak mindig is csak a diák maradsz. Nem rossz értelemben.. Nekem a kollégám másfél év után mondta ,hogy ne magázzam. Mindenhez idő kell tiszteld az idősebbeket és a Jó reggelt kívánok alap dolog, bemutatkozásnál pedig örülök ,hogy megismerhetem x y vagyok ,de szólítson csak Petinek. Ekkor elmondja ,hogy ő y x és ,ha fiatalos akkor mondja ,hogy szólíthatod. Innen csak egy lépés a tegezés.

2013. ápr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, hogy nem kerülöd. Azért is írtam így, hogy ha amiatt kerülöd(néd), mert alárendeltnek tartod, akkor lehet cink belőle. Arra érezz rá, hogy ez nem olyan, mint amikor iskolásként a tanároknak aranyoskodva magázódni kellett, udvariasan,stb. Sőt,ez azt jelzi inkább felnőtt emberek között, hogy egyenrangú partnerek vagytok. Neked is így fognak köszönni, nem úgy pl. hogy szia. Ha sziával köszönnek valahol, vagy letegeznek, élből tegezz vissza, nem kell magázódnod. Ez ugyanis nem a beosztástól, és életkortól függ. Ha 20 éves, vagy és letegez egy 40 éves(ez részéről parasztság, na itt alárendeltként kezel!), te is tegezheted, mert innentől megvan a "jogod" rá, felnőtt vagy. Ha ezt megérted, meglátod azt a tényt, hogy a főnöknek sem pusztán azért kell így köszönni, mert, ahogy te fogalmazol, ő feljebb van a hierarchiában. Elvárás az, hogy ő is így köszönjön neked. Na nem kioktatni akarlak ezzel ,mert nyilvánvaló, hogy nem vagy hülye, erre rá kell érezned, és akkor kérdés sem lehet a fejedben, hogy kinek, mikor hogy kell köszönni.
2013. ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy kérdezek, de ha egy 20 éves újonc lány jó napot kívánokkal köszön az első nap az 50-60 éves főnökének vagy főnöknőjének, és az vissza sziázza, akkor is onnantól fogva a lány is tegezheti őt?
2013. ápr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, tegezhet. Nem kell azonban hülyének lenni(teteni), mindenki tudja, hogy akkor kirúgják a munkahelyéről azzal a mozdulattal, legalábbis nagy a valószínűsége!:D Itt az elvekről írtam,a köszönés elveiről, és nem a főnökéről, hanem egy általános helyzetről.
2013. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bakker, most jövök rá, hogy rosszul mondom, mert a főnökét NEM tegezheti akkor sem! csak az általános helyzetben. pl: ha egy pénztáros nőnek köszönsz: jónapot kívánok!, ő letegez ezután(illetlen), akkor nem kell magázni.
2013. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Meg aztán ne felejtsük: a sok tegeződés visszafele is elsűlhet !! Ez a visszaütője a ma divatos tegeződő-hullámnak. Sokan amolyan egyenlőségi-bizonyítéknak fogják fel és boldog-boldogtalant tegeznek - ha amaz nem kéri ki magának, azt sikerként könyvelikel.

A "normális" tegeződésnek van egy közelebbi-kapcsolat íze... A tegeződés ismerősök/barátok sajátja. Engem pl. (30 F) ne tegezzen le egy hasonló korú ismeretlen, különben visszakérdezek: ismerjük mi egymást ? - Akkor miért tegez ?

Az előttem szóló példájában a pénztáros nőnek (aki jónapotra válaszolva letegez) durván megmondanám a véleményemet.

2013. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!