Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Virágüzletben szokás borravaló...

Virágüzletben szokás borravalót adni?

Figyelt kérdés

Úgy szoktam csokrot készíttetni, hogy kiválasztok néhány szál virágot és mondom, hogy ehhez tegyen hozzá, amit gondol még úgy, hogy x ezer forint legyen.

Ilyenkor ezt a megbeszélt összeget elég adni vagy szokás még plusz borravalót is?



2014. ápr. 24. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha bemész a hentesüzletbe,kérsz 20 deka téliszalámit, és a hentes azt mondja, hogy

- 22 deka maradhat?

Te akkor adsz borravalót neki??


Na ugye, hogy nem. Kifizeted az árát és kész.

A virágüzletben is így van. Kifizeted amennyibe kerül és kész.

2014. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Minek? Lehet, hogy nem is szereti a bort.
2014. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Én nem szoktam, vagyis csak ritkán, ha nagyon extra szuper a kiszolgálás, pl. hosszasan elmagyarázza, hogyan gondozzam a növényt, vagy látom, hogy nem akarja rámsózni a hervadt drótozottat, hanem a szebbikből választ, stb. De általában nem adok.
2014. ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én sem szoktam általában. Csak múltkor úgy éreztem, hogy furán néznek rám :) Meg 6x megkérdezte a virágos, hogy tetszik-e. Mondtam, hogy igen. De gondolom, nem csak dicséretre várt :)

Nem vagyok virágkötő, ezért rájuk szoktam bízni, hogy mit hogyan. Ehhez képest, mostanában nem voltam olyan helyen, ahol ne nekem kellett volna minden kis apróságot kitalálni, hogy hogy legyen.

De ha tényleg jól kiszolgálnának, akkor talán adnék.

2014. ápr. 24. 19:02
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja és nem tudom, ki pontozgatott itt. Inkább írt volna.

Én mindenkit felpontoztam, örültem, hogy egyáltalán válaszolt valaki.

2014. ápr. 24. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Virágüzletben borravalót adni??? Te jó ég! Ilyen brutális árak mellett? Tegnap anyák napjára vettem négy szál virágot 1720 Ft-ért, hát nem örültem kicsit sem a végösszegnek. Még jó hogy nem hagyok ott többet. Üzletben különben sem szokás borravalót adni szerintem.
2014. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem illik.Ha veszek egy szál virágot és papírba kérem,akkor nem szoktam,de ha csináltatok egy csokrot és tetszik az eredmény,akkor szerintem illik.Én ilyenkor mindig adok,főleg ha tetszik az eredmény vagy segítőkész az eladó.a jatt a szolgáltatással vagy a végtermékkel való megelégedettséget tükrözi.
2014. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy kedves mosoly, pár kedves szó legalább ennyire kifejezhetik a vásárló elégedettségét a kiszolgálással. Azért az emberek többsége nincs annyira anyagilag eleresztve, hogy szórják a pénzt, különösen ilyen drága vásárlás esetén.
2014. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!