Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az angolok tényleg nem fázósak?

Az angolok tényleg nem fázósak?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 25. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
A zeggyik ilyen, a másik olyan.
2014. ápr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit értesz fázós alatt.


Angliában (és a legtöbb északi, nyugati országban) az emberek az ottani klímához vannak szokva, tehát a 25 fokos idöjárást már melegnek érzik a megszokott 15-20 fokoshoz képest.

A lakásokban sem tartanak 25-30 fokot, hanem 18-22 között maximalisan, viszont nem is jutna eszükbe otthon bugyi-melltartóban, póló-rövidnadrágban mászkálni fütésszezonban, hanem felvesznek egy nadrágot meg pulóvert, ott ezt tartják normálisnak (amiben tökéletesen igazuk van).

2014. ápr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg nem :D Hideg időben is járkálnak szandálban meg rövid ujjúban. Persze nem mindenki, de van pár ilyen elvetemült, nem tudom, hogy csinálják.
2014. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Én láttam Angliában srácokat póló-rövidnadrágban focizni januárban. Házon belül meg nem szokás pl. papucsot viselni.
2014. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem fáznak, mert más a klíma. Náluk 23 fokban vizet osztanak az utcákon, és pólo rövidgatya,rövidszoknya. 3 évig éltem kint, és mi nem fulldokoltunk a melegben, ők meg totál kész voltak. Viszont télen is max -5 fok. De az már rettentő hidegnek számít. Általában 0 és +5 fok körül van náluk a tél, és nincs hó bár tavaj volt de 20 évente egyszer ha van.
2014. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
asszem az angol nők kedvelik az egybe ruhákat, gyakran hordják télen is, max egy neccharisnyával, ami nem sokat melegít
2014. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Juliusz48 ***** válasza:
43%
Csak mint nálunk a romagyerekek. 50-60 évvel ezelött sokuk még mezitláb csúszkált télen, mert nem volt cipője, de csúszkálni meg szeretett.
2014. máj. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem igen, vagyis amikor tavaly kint voltam én így vettem észre.

Pl. augusztusban olyan max. 20-25 fok volt Walesben és amíg mi magyarok, hosszúujjúban és hosszú farmerben mászkáltunk, addig az angol csajok simán rövidnaci+ujjatlanban.:D

2014. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!